Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Světového setkání o lidském bratrství se zúčastní mladí lidé z Ukrajiny a Ruska

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 12.56
TiskTisk

Meeting NotAlone na Svatopetrském náměstí se bude konat v sobotu 10. června v 16.00 hod. a je volně přístupný.

„Dva mladí lidé, Ukrajinec a Rus, si podají ruce, aby vyjádřili touhu celého lidstva po míru“, uvedl kardinál Mauro Gambetti, papežský vikář pro Vatikán a předseda nadace Fratelli tutti, která uspořádala Světové setkání o lidském bratrství, jež se uskuteční v sobotu 10. června v 16 hodin na Svatopetrském náměstí. Tato akce z papežovy iniciativy znovu oživí jeho sen o bratrství a bude příležitostí, jak být Svatému otci nablízku v době jeho hospitalizace, například v modlitbě.

Zúčastní se jí asi třicet nositelů Nobelovy ceny, italský televizní moderátor Carlo Conti představí svědky bratrství z celého světa a vystoupí umělci jako Andrea Bocelli, Al Bano, Amara Roberto Bolle, Giovanni Caccamo, Cristicchi, Hauser, Carly Paoli, italský dětský sbor Piccolo Coro dell'Antoniano, Mr. Rain, Amii Stewart a Paolo Vallesi.

Se Svatopetrským náměstím bude propojeno dalších osm náměstí po celém světě: Kongo (Brazzaville); Trapani (Mediterranea Saving Humans); Středoafrická republika (Bangui); Etiopie; Argentina (Buenos Aires); Izrael (Jeruzalém); Nagasaki (Japonsko); Peru (Lima).

Mladí lidé z celého světa se v závěru chytí za ruce, aby symbolicky proměnili objetí Berniniho kolonády v konkrétní znamení bratrství. Toto gesto navrhl argentinský filantrop Alejandro Roemmers. Přítomny budou rodiny a různá sdružení, stejně jako lidé žijící na okraji společnosti, od nejchudších a bezdomovců až po migranty a oběti násilí a obchodu s lidmi.

Poté bude podepsána „Deklarace o bratrství“, která má před světem potvrdit odmítnutí války a úsilí církve o dialog a budování míru.

Italské zemědělské sdružení Coldiretti nabídne všem účastníkům občerstvení z italského venkova na znamení sdílení a bratrství. Každý dostane hroudu hlíny a semínko, aby si vypěstoval rostlinu bratrství.

Odpolední akce na Svatopetrském náměstí začne v 16 hodin a bude přístupná všem bez registrace, přičemž vstup na náměstí začne ve 14 hodin. Další informace o programu budou k dispozici na internetové adrese: www.fondazionefratellitutti.org/notalone.

Setkání bude v přímém přenosu vysílat Vatikánská televize CTV a Vatican Media, ve světovém vysílání RAI1 od 17:00 do 18:45 a ve streamu na webových stránkách fondazionefratellitutti.org a na kanálech Fondazione Fratelli tutti na Facebooku a YouTube.

Partnery, kteří se na akci podílejí, jsou společnosti Coldiretti, FIAT, Intesa Sanpaolo, ITA Airways a Novamont.

Focusy

Papež František Život z víry Mladí v církvi

Mohlo by vás zajímat

image:Image Křest
Křest Aleš Opatrný
Cena: 89 Kč
image:Image O málo menší než andělé
O málo menší než andělé Marek Vácha
Cena: 91 Kč
image:Image Kadas mana
Kadas mana
Cena: 300 Kč
image:Image Víno, dar nebe i země
Víno, dar nebe i země Karel Sládek
Cena: 45 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou