Světového setkání o lidském bratrství se zúčastní mladí lidé z Ukrajiny a Ruska

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 12.56

Meeting NotAlone na Svatopetrském náměstí se bude konat v sobotu 10. června v 16.00 hod. a je volně přístupný.

„Dva mladí lidé, Ukrajinec a Rus, si podají ruce, aby vyjádřili touhu celého lidstva po míru“, uvedl kardinál Mauro Gambetti, papežský vikář pro Vatikán a předseda nadace Fratelli tutti, která uspořádala Světové setkání o lidském bratrství, jež se uskuteční v sobotu 10. června v 16 hodin na Svatopetrském náměstí. Tato akce z papežovy iniciativy znovu oživí jeho sen o bratrství a bude příležitostí, jak být Svatému otci nablízku v době jeho hospitalizace, například v modlitbě.

Zúčastní se jí asi třicet nositelů Nobelovy ceny, italský televizní moderátor Carlo Conti představí svědky bratrství z celého světa a vystoupí umělci jako Andrea Bocelli, Al Bano, Amara Roberto Bolle, Giovanni Caccamo, Cristicchi, Hauser, Carly Paoli, italský dětský sbor Piccolo Coro dell'Antoniano, Mr. Rain, Amii Stewart a Paolo Vallesi.

Se Svatopetrským náměstím bude propojeno dalších osm náměstí po celém světě: Kongo (Brazzaville); Trapani (Mediterranea Saving Humans); Středoafrická republika (Bangui); Etiopie; Argentina (Buenos Aires); Izrael (Jeruzalém); Nagasaki (Japonsko); Peru (Lima).

Mladí lidé z celého světa se v závěru chytí za ruce, aby symbolicky proměnili objetí Berniniho kolonády v konkrétní znamení bratrství. Toto gesto navrhl argentinský filantrop Alejandro Roemmers. Přítomny budou rodiny a různá sdružení, stejně jako lidé žijící na okraji společnosti, od nejchudších a bezdomovců až po migranty a oběti násilí a obchodu s lidmi.

Poté bude podepsána „Deklarace o bratrství“, která má před světem potvrdit odmítnutí války a úsilí církve o dialog a budování míru.

Italské zemědělské sdružení Coldiretti nabídne všem účastníkům občerstvení z italského venkova na znamení sdílení a bratrství. Každý dostane hroudu hlíny a semínko, aby si vypěstoval rostlinu bratrství.

Odpolední akce na Svatopetrském náměstí začne v 16 hodin a bude přístupná všem bez registrace, přičemž vstup na náměstí začne ve 14 hodin. Další informace o programu budou k dispozici na internetové adrese: www.fondazionefratellitutti.org/notalone.

Setkání bude v přímém přenosu vysílat Vatikánská televize CTV a Vatican Media, ve světovém vysílání RAI1 od 17:00 do 18:45 a ve streamu na webových stránkách fondazionefratellitutti.org a na kanálech Fondazione Fratelli tutti na Facebooku a YouTube.

Partnery, kteří se na akci podílejí, jsou společnosti Coldiretti, FIAT, Intesa Sanpaolo, ITA Airways a Novamont.

Papež František Život z víry Mladí v církvi

image:Image Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán