Světový den bez tabáku – papež upozornil na škodlivost kouření

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 5. 2022, 17.00

V souvislosti s dnešním Světovým dnem bez tabáku, který vyhlašuje od roku 1988 Světová zdravotnická organizace vždy na poslední květnové datum, papež ve španělsky psaném poselství připomíná, že zdraví je Boží dar, který si zaslouží zodpovědné nakládání.

image:Image 13/source/orig/12300_9331_0_844.jpeg

Svatý stolec dnes zveřejnil list papeže Františka, adresovaný argentinskému biskupovi diecéze Nueve de Julio, mons. Arielu Edgardovi Torradovi Mosconimu. Tento biskup nedávno uspořádal seminář o úloze katolické církve při snižování škod způsobených kouřením. František chválí tuto prospěšnou iniciativu, kterou hostila jedna z papežských univerzit, a vyzdvihuje: „Každý lidský život, jedinečný a neopakovatelný, má neocenitelnou hodnotu. To je třeba hlásat stále a znovu, odvážnými slovy i skutky“.  Dodejme, že před několika lety (2018) papež zakázal prodej cigaret ve vatikánských obchodech, motivovaný tím, že „Svatý stolec nemůže přispívat k činnosti, která je zjevně škodlivá pro zdraví lidí“, jak tehdy uvedl.

Papež František

image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Nic než důvěra
Nic než důvěra papež František
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.