Lupa
Obsah Obsah
Portál

Světový den chudých: "Nikdy neodvracej tvář od žádného chudého"

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 11. 2023, 10.05
TiskTisk

Papež František bude 19. listopadu předsedat eucharistické slavnosti u příležitosti sedmého ročníku Světového dne chudých ve Svatopetrské bazilice v Římě. Svatý otec vyzývá všechny, aby se zasadili o poskytování bezplatné zdravotní péče, lékařských prohlídek, očkování a pomoci při placení účtů potřebným.

image:Image 46/source/orig/45148_svetovy-den-chudych-2022.jpeg
Vatican Media

"Nikdy neodvracej tvář od žádného chudého" (Tobiáš 4,7), to je téma Světového dne chudých 2023. Papež František ve svém poselství k tomuto dni zdůraznil, že velká řeka chudoby protéká našimi městy a bobtná, až se přelévá; zdá se, že nás zahlcuje. "Tak velké jsou potřeby našich bratří a sester, kteří prosí o naši pomoc, podporu a solidaritu. Žijeme v době, která není příliš citlivá na potřeby chudých. Tlak na bohatý životní styl se zvyšuje, zatímco hlasy těch, kteří žijí v chudobě, zůstávají nevyslyšeny," uvádí Svatý otec.

Světový den chudých 2023 bude hostit Dikasterium pro službu milosrdenství. Oběd s chudými zajistí italské hotely Hilton a bude se konat v Hale Pavla VI. po eucharistické slavnosti. Dikasterium pro službu milosrdenství také poskytne potřebným bezplatnou lékařskou péči prostřednictvím kliniky Matky milosrdenství, která se bude nacházet na kolonádě na Svatopetrském náměstí. V tento den bude k dispozici přibližně 50 zdravotníků, včetně lékařů a zdravotních sester.

Celé Poselství papeže Františka ke Světovému dni chudých naleznete zde.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Focusy

Papež František Život z víry Zdravotnictví

Mohlo by vás zajímat

image:Image Bůh nebo nic
Bůh nebo nic Nicolas Diat, Robert Sarah
Cena: 266 Kč
image:Image Církev přežívá
Církev přežívá Reinhard Marx
Cena: 131 Kč
image:Image Ztracený pastýř
Ztracený pastýř Philip F. Lawler
Cena: 206 Kč
image:Image Radost z Boha
Radost z Boha Marek Vácha
Cena: 260 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou