Světový den nemocných ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace11. 2. 2022, 10.36

Fakultní nemocnici Hradec Králové navštívil ve čtvrtek 10. 2. u příležitosti Světového dne nemocných generální vikář Královéhradecké diecéze Mons. Jan Paseka s doprovodem.

image:Image 9/source/orig/8003_4374_0_image.jpg

Generální vikář si v doprovodu zástupců vedení nemocnice a vedení kliniky prohlédl prostory Nefrologické kliniky FN HK, která byla zřízena společně s dalšími dvěma pracovišti na začátku letošního roku. Zajímal se o možnosti léčby pacientů s onemocněním ledvin, technické vybavení i personální obsazení kliniky, o čemž ho informovala paní přednostka Nefrologické kliniky FN HK prof. MUDr. Sylvie Dusilová Sulková, DrSc. „Moc děkuji Vám všem lékařům i personálu za Vaši službu a děkuji i za Vaše pacienty,“ řekl Mons. Paseka během setkání.

Generálního vikáře doprovázel ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc. „Návštěva zástupců Královéhradecké diecéze u příležitosti Dne nemocných je tradiční akcí. Pouze loni jsme museli odložit kvůli pandemii COVID-19. Doufejme, že v dalších letech se již budeme moci setkávat bez omezení,“ uvedl k návštěvě profesor Palička.

Po prohlídce Nefrologické kliniky celebroval v nemocnici Mons. Paseka Mši svatou a následně proběhlo setkání se zástupci Diecézní charity Hradec Králové, jehož tématem bylo vybudování nového hospicu pro Královéhradecko.

Královéhradecká fakultní nemocnice společně s Biskupstvím královéhradeckým spolupracuje dlouhodobě na zajištění duchovní služby v areálu nemocnice, například jsou zajišťovány pravidelné bohoslužby. Spolupráce se týká také nemocničního dobrovolnického program, pro který Dobrovolnické centrum Diecézní katolické charity Hradec Králové zajišťuje školení dobrovolníků, kteří poté působí na klinikách nemocnice.

Život z víry Zdravotnictví

image:Image Otče, odpouštím vám
Otče, odpouštím vám Daniel Pittet
image:Image Být pastýřem