Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Synodální proces postoupil do další fáze

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace4. 10. 2022, 14.54
TiskTisk

Pracovní dokument pro kontinentální fázi synodálního procesu katolické církve je hotový. Jak včera oznámil vatikánský sekretariát synody, dokument nyní schválila příslušná rada a byl předán papeži. Má sloužit jako vodítko pro další postup na celosvětové úrovni synodálního procesu.

image:Image 18/source/orig/17341_synoda.jpeg

Dokument je výsledkem jednání přibližně 50 odborníků z řad duchovních i laiků ze všech kontinentů, kteří se od 21. září do 2. října sešli ve Frascati nedaleko Říma. Pod vedením sekretáře synody kardinála Maria Grecha během 12 dnů studovali 112 syntéz zaslaných od národních biskupských konferencí, řeholních kongregací, jednotlivých vatikánských dikasterií či různých církevních hnutí. Na závěr konzultací je v neděli při soukromé audienci přijal papež František, jemuž dokument představili. V polovině října bude zveřejněn a současně rozeslán všem biskupům na celém světě.

Zdroj: Vatican News, Kathpress

Focusy

Synoda 2021–2024

Mohlo by vás zajímat

image:Image Eucharistie
Eucharistie Tomáš Špidlík
Cena: 99 Kč
image:Image Maria - Mateřská tvář Nejvyššího
Maria - Mateřská tvář Nejvyššího Ctirad Václav Pospíšil
Cena: 100 Kč
image:Image Ruku v ruce s Ježíšem
Ruku v ruce s Ježíšem Elias Vella
Cena: 123 Kč
image:Image Toužím uhasit svou žízeň
Toužím uhasit svou žízeň Jan od Kříže, Miloslav Uličný
Cena: 102 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou