Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Tisícovky osob se účastnily eucharistického procesí na Times Square v New Yorku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace1. 6. 2023, 7.13
TiskTisk

V průvodu, který mnozí označují za největší eucharistické procesí, které se kdy v New Yorku uskutečnilo, vyšly do ulic 27. května o vigílii Letnic tisícovky věřících, kteří se modlili a zpívali písně chval.

image:Image 32/source/orig/31766_snimek-obrazovky-2023-06-01-v-7-10-25.png
Foto: Jeffrey Bruno, CNA

Newyorská policie odhaduje, že do ulic se vydaly více než čtyři tisícovky osob, které prošly náměstím Times Square. V čele průvodu, který vedl pomocný biskup newyorkské arcidiecéze Joseph Espaillat, byli kněží, řeholníci a laici, kteří se modlili za odpuštění hříchů v tomto ikonickém městě i ve světě. Tématem průvodu byla slova ve španělštině:  "¡Esta ciudad pertenece a Jesucristo!" (Toto město patří Ježíši Kristu!)

Procesí uspořádalo Hispánské katolické charismatické centrum se sídlem v Bronxu, které funguje při kostele sv. Antonína Paduánského. Účastníci průvod zahájili na náměstí Otce Duffyho na Times Square a po dvou hodinách průvod skončil v katedrále svatého Patrika, kde byla sloužena mše svatá.

S megafonem v ruce se biskup Espaillat podělil s věřícími o tato slova: "Uprostřed New Yorku je kříž Ježíše Krista! A to je důvod, proč se dnes radujeme. Radujeme se, protože je to víkend Letnic. A víme, co se o Letnicích stalo, že? Došlo k vylití Ducha Svatého. A my bychom tu nestáli, kdyby nebylo moci Ducha Svatého. Takže, sestry a bratři v Kristu, dnes se radujeme z požehnání, které Bůh připravil pro toto velké město. Miluji toto město! Miluji New York! A proto jsem tady, protože se chci za naše město modlit. Amen."

Fotoreportér Jeffrey Bruno, který byl náhodou v centru města kvůli jiné pracovní povinnosti a na procesí narazil díky příspěvku na Instagramu, uvedl: "Nikdy předtím jsem nic takového neviděl, obzvlášť ne v New Yorku. Jedním z dojemných momentů, které Bruno zachytil, byla ulice lemovaná mrakodrapy Times Square, plná věřících klečících před Nejsvětější svátostí, která byla vyzdvižena vysoko do vzduchu.

P. Shane Johnson, administrátor farnosti sv. Antonína Paduánského a ředitel Hispánského katolického charismatického centra, řekl agentuře CNA: "Počet lidí byl pro mě druhořadý ve srovnání s množstvím skutečné autentické víry, která byla na přítomných tak patrná. Bylo to ohromující."

P. Johnson dodal, že ačkoli mnozí vnímají New York jako nepřátelský vůči katolickým akcím, jako jsou protesty pořádané během pro-life pochodů ve městě, naprostá většina lidí je respektuje. "Je zde mnohem více víry, než by se mohlo na první pohled zdát," podělil se o své zkušenosti. "Když většina mlčí a nepatrná menšina je velmi hlasitá, máme dojem, že víra skomírá, ale jsem přesvědčen, že vítězství našeho Pána v srdcích jeho dětí je téměř vždy mnohem větší, než si uvědomujeme. Většina lidí ráda vidí projevy víry, i když jim plně nerozumí, a to i ve městě, které je známější svými hříšníky než svatými."

Eucharistické procesí bylo uspořádáno v rámci Národní eucharistické obnovy. Příští procesí se uskuteční na svátek Božího těla v neděli 11. června.

Zdroj: Catholic News AgencyFocusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image První katechismus
První katechismus
Cena: 144 Kč
image:Image Příležitosti a výzvy v komunikaci církve ve 21. století
Příležitosti a výzvy v komunikaci církve ve 21. století Petra Koudelková
Cena: 99 Kč
image:Image Obtíže a šance církve v dnešním světě
Obtíže a šance církve v dnešním světě Joachim Wanke
Cena: 125 Kč
image:Image Církev a výzvy přítomnosti
Církev a výzvy přítomnosti Éric de Moulins-Beaufort
Cena: 224 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou