Tři sta mladých lidí z Hongkongu odjíždí na Světové dny mládeže

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 7. 2023, 14.08

Tři stovky mladých lidí z Hongkongu, rozčlenění do čtrnácti skupin z farností, řeholních kongregací, škol a církevních společenství, se zúčastní Světových dnů mládeže v portugalském Lisabonu. Diecézní biskup a budoucí kardinál Chow je vyzval: "Zúčastněte se setkání s otevřeným a vděčným srdcem."

image:Image 38/source/orig/37484_25492_0_844.jpeg
Foto: Vatican Media

Více než 300 chlapců a dívek z hongkongské diecéze se zúčastní nadcházejících Světových dnů mládeže v Lisabonu. Jak informuje agentura Fides, mladí lidé z Hongkongu, kteří se chystají odjet do Lisabonu, jsou organizováni ve 14 skupinách z farností, řeholních kongregací, škol a církevních společenství. Od března do června se mladí lidé odjíždějící do Lisabonu zúčastnili čtyř formačních setkání a různých přípravných momentů (rozjímání nad evangeliem, eucharistické adorace, chvíle společné modlitby). Výpravu mladých lidí z Hongkongu povede P. Fructuoso López Martin z kongregace Guadalupských misionářů, předseda diecézní komise pro pastoraci mládeže, spolu s několika kněžími, kteří jsou duchovními kaplany různých společenství mládeže.

"Papež František vás pozval a doporučil vám, abyste vyšli sami ze sebe a odpověděli na Boží volání prostřednictvím setkání a vzájemného povzbuzení ve víře spolu s mladými lidmi z celého světa," takto hongkongský biskup Stephen Chow Sau-yan, kterého papež František zařadil na seznam budoucích kardinálů, oslovil mladé lidi ze své diecéze během slavnostní eucharistické liturgie slavené 2. července v katedrále z iniciativy diecézní komise pro pastoraci mládeže. Při této příležitosti udělil budoucí kardinál mladým lidem, kteří se nyní připravují na odjezd, zvláštní misijní mandát a vyzval je, aby se Světových dnů mládeže zúčastnili s otevřeným srdcem, se srdcem plným vděčnosti a dychtivým sdílet svou víru ve společenství s mladými lidmi z církví na celém světě.

Hned po příjezdu do Portugalska se mladí lidé z Hongkongu zúčastní duchovní přípravy a formace. Součástí cestovního programu hongkongské skupiny mladých je také 100 km dlouhá pouť po Svatojakubské poutní cestě, vedoucí do španělského Santiaga de Compostela. Během svého pobytu v Evropě mladí asijští poutníci navštíví různé svatyně ve Francii a diecézi Essen v Německu.

Redakčně upraveno

Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Oskar a Růžová paní, pan Ibrahim a květy koránu, Noemovo dítě
Oskar a Růžová paní, pan Ibrahim a květy koránu, Noemovo dítě Eric-Emmanuel Schmitt