Třiadvacetičlenná muslimská rodina hraje pro papeže Františka v Kazachstánu

Autor: Deborah Castellano Lubov,Francesca Merlo Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 9. 2022, 9.58

Když papež František ve čtvrtek 15. září přijel na setkání s místní církví v Kazachstánu, přivítala ho rodina s jedenadvaceti dětmi hrajícími tradiční kazašskou hudbu, která pro Vatican News uvedla, že všechny víry jsou navzdory rozdílným přesvědčením jednotné.

Muslimská rodina s jedenadvaceti dětmi, z nichž osmnáct je adoptovaných, přivítala papeže Františka živou hudbou v katolické katedrále Matky Boží ustavičné pomoci v Nur-Sultanu před jeho setkáním s kazašskými biskupy, kněžími, seminaristy, zasvěcenými osobami a laiky.

Rodiče vysvětlili, že důvodem jejich početné rodiny je skutečnost, že je na světě mnoho sirotků. Matka popsala pro Vatican News, že pláče pokaždé, když vidí a potká osiřelé dítě, a vysvětlila, že často chodí navštěvovat sirotčinec. Poprvé, když navštívila osiřelé děti, ihned tři z nich adoptovala. Od té doby často navštěvovala a přiváděla domů další děti, držela je v náručí a s radostí sledovala, jak rostou, řekla.

Být rodiči tolika dětí není podle těchto kazašských rodičů vůbec těžké, protože starší děti vždy vypomáhají. Říkají, že jejich děti jsou štědré, starší se starají o mladší a všichni se starají jeden o druhého. „Všichni jsme šťastní“, dodávají.

Radost ze setkání s papežem

„Měli jsme velkou radost, že jsme mohli hrát pro papeže“, uvedli rodiče. „Cestovali jsme daleko a toto setkání nám udělalo velkou radost, protože jsme se mohli s papežem osobně setkat“. Popisují, jak se jim při setkání s ním rozbušilo srdce a jaké štěstí, zejména pro své děti, mají, že se jim naskytla taková příležitost. „Pro celou rodinu to byla velká radost“, dodávají.

Všichni jsme věřící

Na závěr rodina poznamenala, že ačkoli nejsou katolíci, ale muslimové, cestovali tak daleko, protože „jsme všichni věřící a všichni věříme ve stejného Boha“. Přijeli z úcty ke všem náboženstvím, uvedla rodina s tím, že mají katolického přítele, se kterým často navštěvují církevní akce. A v církvi se také cítí jako doma.

Papežské cesty Život z víry

image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz