Ukrajinský prezident poděkoval papeži za podporu mírového úsilí na Ukrajině

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 12. 2023, 15.39

Papež František telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, který Svatému otci poděkoval za jeho vánoční pozdrav a za podporu míru na Ukrajině.

image:Image 49/source/orig/48311_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844.jpeg
Foto: Vatican Media

Zelenskyj papeži poděkoval během jejich posledního telefonického hovoru, jehož podrobnosti ukrajinsky prezident ve čtvrtek zveřejnil na svých oficiálních webových stránkách a na účtu X.

"Právě jsem hovořil s Jeho Svatostí papežem Františkem, abych mu vyjádřil vděčnost za jeho vánoční pozdravy Ukrajině a Ukrajincům, za jeho přání míru, spravedlivého míru pro nás všechny," uvedl prezident Zelenskyj. "Hovořili jsme o naší společné práci na mírovém plánu, do kterého se na úrovni svých zástupců zapojilo již více než 80 států. Bude jich ještě více. Jsem vděčný Vatikánu za podporu."

Papež František ukrajinského prezidenta přijal dvakrát, podruhé 13. května 2023. První setkání se uskutečnilo v roce 2020, před invazí Ruska na Ukrajinu. Od té doby spolu oba muži několikrát telefonicky hovořili, poprvé 26. února 2022, pouhé dva dny po vypuknutí války.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Osobnosti Válka na Ukrajině