Univerzita třetího věku ZČU v Plzni zve na přednášky

Zdroj:Diecéze plzeňskáDiecéze plzeňská
Rubrika: Domácí,Plzeňská diecéze
Datum publikace31. 8. 2022, 15.40

Univerzita třetího věku na ZČU v Plzni nabízí předmět „Úvod do křesťanského myšlení“. Přednášet bude P. ThLic. Pavel Frývaldský, ThD v budově ZČU (Jungmannova 1, Plzeň) ve středy 11:00–12:30.

image:Image 16/source/orig/15901_classroom-1699745-1920-cropped.jpg

Univerzita třetího věku ZČU v Plzni nabízí nový cyklus přednášek o křesťanství.

Cílem kurzu „Úvod do křesťanského myšlení" je uvést posluchače do základních témat a pojmů křesťanského myšlení v historickém kontextu a zároveň s důrazem na současné otázky. Posluchači budou uvedeni do podstatných biblických témat a teologické problematiky. Zvláštní pozornost bude věnována postavě Ježíše z Nazareta, vzniku a povaze církve a víře v Trojjediného Boha.

Kurzem bude provázet kněz plzeňské Pavel Frývaldský, ThD: vyučující na Filosofické fakultě v Plzni i na Katolické teologické fakultě v Praze.

Přednášky budou probíhat v budově ZČU Jungmannova 1, 306 14 Plzeň v posluchárně JJ 113 ve STŘEDU 11:00 – 12:30 hodin

Další informace a přihlášky do poloviny září ZDE.

Život z víry

image:Image Příležitosti a výzvy v komunikaci církve ve 21. století