V 98 letech zemřel arcibiskup Simeon, hlava pravoslavné církve na Moravě

Zdroj:Česká tisková kancelářČeská tisková kancelář
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 3. 2024, 11.56

V 98 letech zemřel arcibiskup Simeon, hlava pravoslavné církve na Moravě. Na svém webu o tom informovala Olomoucko-brněnská eparchie Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku. Simeon už v posledních letech vzhledem k věku a zdraví žil v ústraní a jeho roli fakticky zastával vikární biskup Izaiáš.

image:Image 54/source/orig/53334_simeon-slovo-k-narozeni-mp4.png
ob eparchie

Simeon podle webu eparchie zemřel v úterý. "Prosíme všechny duchovní i věřící naší eparchie o modlitby za jeho nesmrtelnou duši," stojí na webu. "S velkým žalem v srdci a velkou úctou" zveřejnil zprávu o Simeonově úmrtí také biskup Izaiáš na facebooku.

Arcibiskup Simeon, vlastním jménem Radivoj Jakovlevič, vystudoval teologii v Praze, Bělehradě a tehdejším Leningradě, nyní Petrohradu. Vyučoval na teologických fakultách, věnoval se biblistice. V kněžské službě byl více než 60 let. Titul arcibiskupa mu byl udělen v roce 2006.

Osobnosti Ekumenismus

image:Image Mozaika