V Indii byly rozdány růžence i z naší diecéze

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace23. 3. 2022, 9.51

Darované růžence z 2. ročníku aktivity RŮŽE(NEC) PRO PANNU MARII dorazily do diecéze Bangalora v Indii. Zde byly P. Josephem Susainathanem a arcibiskupem Peterem Machadou - koordinátorem Světového apoštolátu Fatimy v Indii a zároveň koordinátorem adopce na dálku pro Královéhradeckou diecézi, rozdány dětem a mladým lidem.

image:Image 10/source/orig/9608_6279_0_image.jpg

Růžence darovali lidé z celé České republiky v rámci 2. ročníku aktivity (RŮŽE)NEC PRO PANNU MARII.

Aktivita se konala od května do října roku 2021 a lidé z celé naší země i se zapojením farností či duchovních společenství darovali a zasílali stovky růženců, z nichž se konala v růžencovém měsíci říjnu výstava v národním centru Fatimského apoštolátu v Koclířově u Svitav v kapli sv. Jana Pavla II. s názvem ORBIS UNUS ORANS - MODLITBA SJEDNOCUJE SVĚT. Vystaveny byly růžence z různých koutů a mariánských svatyní celého světa i naší země, růžence z nejrůznějších materiálů a barev včetně ručně pleteného růžence nebo největšího a nejmenšího růžence. V měsíci říjnu pak výstavu obohatily i růžence od dětí z hodin náboženství, které vyrobily např. růženec z recyklovaného papíru či z balónků. Růžencový měsíc pak byl zakončen světelným růžencem ze svíček.

Mezinárodní rada Světového apoštolátu Fatimy pro letošní rok zvolila jako nejvhodnější místo pro zaslání růženců Indii, kde růžence byly rozdány těm, kdo vlastní růženec nemají, a tím se i naplní motto Světového apoštolátu Fatimy v ČR i zmíněné výstavy - ORBIS UNUS ORANS - MODLITBA SJEDNOCUJE SVĚT. V loňském roce byly zaslány růžence do Nigérie.

Více o akci zde.

Život z víry

image:Image Poklad
Poklad Jan Twardowski