V novém dokumentárním seriálu Jonathan a Ježíš se herec Roumie svěřuje s tím, jak ho ovlivnila role Ježíše

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 1. 2024, 14.27

Málokteré dítě si na dvorku postaví obří kříž a předstírá, že je ukřižovaný Ježíš Kristus. To je však jen jedna z několika zajímavých skutečností, které se dozvídáme o herci Jonathanu Rommiem v nedávno vydaném dokumentárním seriálu "Jonathan a Ježíš".

image:Image 50/source/orig/49467_stazeny-soubor-1.jpg
Foto: Fandom

Nový pořad, který vyšel 4. ledna a je k vidění na Amazon Prime (placená videotéka od spol. Amazon, pozn. redakce), sleduje herce Jonathana Roumieho (představitele Ježíše ve filmu Vyvolený) a zabývá se tím, jaký vliv měl Ježíš Kristus na svět v průběhu dějin a jak hraní Božího Syna ovlivnilo jeho samotného. Čtyřdílný dokumentární seriál zavede diváky do celého světa, kde navštíví ikonická místa v Římě, Paříži a dalších městech. O své příběhy a o tom, jakou roli hraje Ježíš v jejich životech, se podělí i taková významná jména jako Brandon Flowers, Alice Cooper, Matt Fradd, Francis Chan a Sheila E.

Nápad na dokumentární seriál vznikl poté, co byl Roumie pozván na setkání s papežem Františkem v srpnu 2021. Herec na návštěvu přizval režiséra filmu Vyvolený Dallase Jenkinse. Producenti pořadu chtěli tuto schůzku natočit, a tak je napadlo vytvořit seriál spojující příběhy různých osob, jejichž životy ovlivnil Ježíš, a také zachytit, co pro Roumieho znamená ztvárňovat Ježíše a jaký to mělo dopad na jeho život.

"Přišlo mi to jako divoký nápad, protože nikdy předtím jsem nic takového neviděl," uvedl Roumie během rozhovoru pro CNA. "Říkal jsem si, že to je možná něco, co Bůh chce, a že to nakonec může posloužit jako inspirace pro ostatní, když uslyší mé příběhy o tom, co Bůh udělal v mém životě od té doby, co jsem se mu zcela odevzdal, a o úspěchu, který jsem díky této oddanosti Kristu dosáhl," dodal.

V dokumentárním seriálu Roumie hovoří o tom, jaký vliv na něj mělo, že se během několika let stal z neznámého člověka slavným hercem. Svěřil se, že nikdy nechtěl být hercem, ale Bůh měl jiný plán. "Trvalo mi nějakou dobu, než jsem se s tím smířil, ale myslím, že se to stalo v bodě mého života, kdy bylo Boží načasování dokonalé. Nestalo se to dříve ani později, stalo se to, když se to stát mělo.“ Roumie připustil, že se stále snaží zorientovat v prostředí uznání a slávy a dodává, že ho těší, když jeho práce přináší lidem radost a inspiraci. "Ať už je to dokumentární seriál, Vyvolený nebo cokoli jiného, co dělám, pokud to lidi nějakým způsobem ovlivní, nebo inspiruje, jsem za to rád, protože to přináší světlo do jejich životů."

V dokumentárním seriálu vystupuje americký rockový zpěvák Alice Cooper, který se s Rommiem podělí o to, jaký vliv na něj osobně i na jeho kariéru mělo přijetí Ježíše do jeho života. Přiznává, že mu bylo řečeno, že jeho kariéra ztroskotá, pokud se veřejně přihlásí ke křesťanství, bylo tomu ale naopak. Na otázku, zda Roumie zažil něco podobného, agentuře CNA odpověděl, že i on byl několikrát vyzván, aby svou víru potlačoval. "Stalo se mi, že mi lidé říkali, abych svou víru trochu bagatelizoval, protože to není něco, čím bych při obsazování do filmů a televizních pořadů získal. Myslím, že zejména v Hollywoodu jsou lidé trochu nervózní z toho, když mají mluvit o své víře v obchodním prostředí. Já jsem takový nikdy nebyl a rád o tom mluvím s každým, kdo o tom mluvit chce."

Herec dále vysvětlil, že se vzdal jakékoli představy o vlastní kontrole nad svou kariérou, a nechává Boha, ať mu řekne, jakou cestou má jít. “Věřím Bohu a všemu, co dělá. Ukáže mi, kde mě chce mít a jaké role chce, abych hrál, a doufám, že se objeví i nějaké zajímavé věci mimo tuto škatulku. Ale ať už pro mě udělá cokoliv, je to pro mě dobré."

Hlavním tématem posledního dílu série je odevzdání se Božímu plánu. Roumie se vyjádřil k okamžiku, kdy zcela svěřil svůj život a kariéru Bohu. Jednoho dne, když byl na dně, měl v kapse posledních dvacet dolarů a jídla na jeden den, padl na kolena a odevzdal se Bohu. Téhož dne obdržel poštou několik nečekaných šeků, které pokryly jeho dluhy a o několik měsíců později byl kontaktován, aby si zahrál Ježíše ve filmu Vyvolený.

Roumie doufá, že diváky dokumentární seriál inspiruje k odevzdání Bohu čehokoli, s čím ve svém životě bojují a co je drží zpátky. "Dostal jsem se do bodu, kdy jsem svůj život svěřil Bohu a ten ho nenávratně změnil. Myslím, že mnoho lidí se bojí udělat to samé. Já jsem zjistil, že to funguje, že když se na Boha spolehnete, postará se o vás, protože to slíbil,“ dodal herec.

Zdroj: CNA

image:Image Zdraví z boží lékárny
Zdraví z boží lékárny Maria Treben
image:Image Vyhoštěná smrt
Vyhoštěná smrt Jiřina Šiklová
image:Image Co si myslíme o jezuitech?
Co si myslíme o jezuitech?
image:Image Nouze, chudoba, bohatství
Nouze, chudoba, bohatství Pavel Ambros