V Praze proběhla první společná konference asociací nemocničních kaplanů

Autor: František Zakopal Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace21. 6. 2023, 14.08

V úterý, 20. června 2023, se v prostorách pražského Emauzského kláštera uskutečnila 1. společná konference obou asociací nemocničních kaplanů v ČR – Asociace nemocničních kaplanů (ANK) a Katolické asociace nemocničních kaplanů (KANK) v ČR. Přítomné pozdravil předseda Rady pro zdravotnictví při ČBK Mons. Josef Nuzík, administrátor olomoucké arcidiecéze.

image:Image 36/source/orig/35031_img-7889.jpg
Foto: František Zakopal

Mezi diskutovanými tématy bylo např. užití psychedelik v terapeutické praxi, zahraniční zkušenost s pastoračním studiem, význam spirituální péče či novinky v kaplanské legislativě. Konference se zúčastnili vrcholní představitelé českých církví, předseda Ekumenické rady církví, náměstek ministra zdravotnictví Václav Pláteník a většina českých a moravských nemocničních kaplanů, ale i několik odborníků z řad zdravotníků a psychologů. Sál byl naplněn přibližně stovkou účastníků.

Konference vyvrcholila panelovou diskuzí, ve které byla zodpovězena řada důležitých otázek, které ležely nemocničním kaplanům na srdci. Součástí konference bylo množství neformálních rozhovorů. Po konferenci následovaly členské schůze asociací. Předsedové obou asociací nemocničních kaplanů pak všem poděkovali za hojnou účast a aktivní přístup a shodli se na tom, že v pořádání společných konferencí se bude pokračovat i v příštích letech.

Život z víry Zdravotnictví

image:Image Mše svatá