V prosinci vyjde vánoční speciál oblíbeného seriálu The Chosen

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 11. 2023, 13.23

Tvůrci populárního křesťanského seriálu The Chosen zveřejnili 1. listopadu upoutávku na nadcházející vánoční speciál, který bude v amerických kinech uveden 12.–17. prosince.

image:Image 45/source/orig/44533_ezgif-com-webp-to-jpg-5.jpg

Nové díly vyprávějí příběh Ježíšova narození očima mladé matky, která je pokládána za nemravnou, a očima pastýře, kterého okolí považuje za nečistého.

V seriálu zazpívá slavný italský barytonista Andrea Bocelli a jeho syn Matteo Bocelli. Vystoupí také další umělci, jako např. kanadský hudebník Matt Maher a američtí zpěváci Brandon Lake nebo Zach Williams. Dallas Jenkins, tvůrce, režisér a spoluautor scénáře The Chosen, v rozhovoru pro CNA uvedl, že vánoční speciál dopadl lépe, než očekávali.

"Nevěděli jsme, jestli to bude fungovat. Mysleli jsme si, že to bude těžkopádné, a pak to nakonec dopadlo krásně," řekl režisér. Přestože na pokračování pracuje odlišný štáb, příběh se odehrává v jiném prostředí i kulisách, samotný příběh je pojítkem.

"Využili jsme šest vstupů z prvních dvou speciálů, které u diváků vzbudily největší ohlas, a vložili je do tohoto," řekl Jenkins. "A máme také exkluzivní vystoupení Andrey Bocelliho, což je jeden z nejkrásnějších hlasů v dějinách světa, který pro tento vánoční speciál zazpíval v Itálii píseň O Holy Night."

Seriál The Chosen, který původně vznikl jako crowdfundingový projekt, je jedním z nejsledovanějších pořadů na světě. Dosáhl více než 600 milionů zhlédnutí všech epizod, na sociálních sítích ho sleduje více než 10 milionů lidí. Podle tvůrců je také na nejlepší cestě stát se nejpřekládanějším seriálem v historii; první tři série budou brzy dostupné v 50 jazycích a plánují se titulky ve více než 600 jazycích.

Zdroj: CNA

Život z víry