V Římě začíná setkání misionářů milosrdenství

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 4. 2022, 16.08

Třetí světové setkání Misionářů milosrdenství, které bylo původně plánováno na jaro 2020, se nyní (od soboty do pondělka) koná v Římě díky uvolnění předpisů pro omezení pandemie Covid-19. Papežská rada pro novou evangelizaci, vatikánské dikasterium zodpovědné za činnost Misionářů milosrdenství, tuto iniciativu zrealizovala, jakmile to bylo prakticky možné, a během několika měsíců na pozvání kladně odpovědělo přibližně 400 misionářů z celého světa.

image:Image 11/source/orig/10689_7493_0_844.jpeg

Misionáři milosrdenství vykonávají pro církev důležitou službu, zejména jako vysluhovatelé svátosti smíření, a to i v místech, kde je přítomnost katolíků omezenější. Mnohdy cestují řadu kilometrů, aby se dostali do různých odlehlých komunit. Účastníci římského setkání pocházejí z nejrůznějších zemí včetně Argentiny, Brazílie, Kolumbie, Kostariky, Venezuely, Libanonu, Filipín, Indie a Vietnamu. Významné zastoupení mají také africké země: Nigérie, Mali, Malawi, Keňa, Pobřeží slonoviny, Ghana, Guinea a Kamerun. Přijelo rovněž několik kněží z Ukrajiny, pro které bylo získáno speciální vízum k vycestování z této země. Tito kněží pocházejí z oblastí západní Ukrajiny: Chmelnycké, Černovické a Ternopilské oblasti a z Hnizdychova ve Lvovské oblasti. Velký počet účastníků přijel ze Spojených států a Evropy.

Po sobotním přivítání předsedou vatikánského dikasteria, arcibiskupem Rinem Fisichellou, bude součástí setkání dopolední workshop, během něhož se misionáři budou moci vzájemně setkat a vyměnit si zkušenosti a pastorační postupy, které získali během pandemie. Po různých dalších aktivitách vyvrcholí setkání nejprve účastí na eucharistické slavnosti k neděli Božího milosrdenství, které bude předsedat Svatý otec, 24. dubna v 10:00 v bazilice svatého Petra, a poté audiencí u papeže Františka následující den, v pondělí 25. dubna, které je v Itálii státním svátkem (Den osvobození). Mezi řečníky, kteří během setkání přednesou svá zamyšlení, jsou: kard. Raniero Cantalamessa, kazatel Papežského domu, či o. Damián Guillermo Astigueta, řádný profesor Fakulty kanonického práva na Papežské gregoriánské univerzitě.

Přeložila: Jana Gruberová

Život z víry Řeholní život

image:Image Zpovědník a případy sexuálního zneužívání
Zpovědník a případy sexuálního zneužívání Tomasz Liszewski, Krzysztof Matuszewski
image:Image Specifické otázky z eschatologie
Specifické otázky z eschatologie Michal Altrichter
image:Image Proč pořád jen já?
Proč pořád jen já? Anselm Grün, Hsin-Ju Wu
image:Image Setrvat v pravdě Kristově