Vánoční oběd naděje se Sant'Egidio

Autor: Linda Bordoni Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace24. 12. 2022, 17.35

Komunita Sant"Egidio uspořádá v Římě tradiční vánoční oběd pro chudé, u stolu budou navíc místa pro ukrajinské uprchlíky.

image:Image 22/source/orig/21273_18811_0_844.jpeg

Římská komunita Sant'Egidio pilně připravuje vánoční oběd v nádherném prostředí, které poskytuje kostel Santa Maria v Trastevere. Čestnými hosty jsou podle tradice chudí, bezdomovci, staří lidé a letos také ukrajinští uprchlíci, kteří ve Věčném městě našli útočiště a pomoc.

V roce 2022 uplyne 40 let od vůbec prvního takového oběda pořádaného organizací Sant'Egidio a předpokládá se účast vatikánského státního sekretáře, kardinála Pietra Parolina. Dne 25. prosince 1982 sedělo u tohoto vánočního stolu 47 osob. Od té doby v průběhu let komunita připravila slavnostní vánoční oběd pro 80 000 chudých v Itálii a 250 000 lidí na celém světě.

Silné poselství solidarity a naděje

Cílem letošní akce je také zvěstovat poselství naděje v době poznamenané krizí a válkou na Ukrajině. Letošním hostům, mezi nimiž jsou i někteří ukrajinští uprchlíci - většinou ženy a jejich děti -, bude podáváno tradiční vánoční menu sestávající z lasagní, sekané, čočky a dezertu. Pro každého bude také připraven dárek. Vedle kardinála Pietra Parolina bude přítomen také starosta Říma Roberto Gualtieri.

Komunita pořádá ve jménu solidarity mnoho dalších iniciativ, včetně akcí pro vězně, které se budou konat ve stejnou dobu asi ve stovce italských měst a po celém světě.

Advent a Vánoce Církev a společnost