Vatikán má novou sochu k připomínce Světového dne chudých

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 11. 2022, 15.31

Papež František požehnal bronzovou sochu člověka bez domova, která se od nynějška nachází na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Pod názvem „Přístřeší“ ji vytvořil kanadský sochař Timothy Schmalz, který je také autorem sousoší „Andělé nevědomí“, jež byla před baziliku sv. Petra umístěna v roce 2019 a zpodobňuje uprchlíky na lodi.

image:Image 20/source/orig/19054_socha.jpeg
Foto: Vatican Media

Nová socha, která byla odhalena v rámci papežovy středeční generální audience, zobrazuje bezdomovce v životní velikosti, kterého přikrývá dekou letící holubice. K instalaci díla došlo u příležitosti Světového dne chudých, který si připomeneme tuto neděli.

Cílem těchto soch ve veřejném prostoru je upozornit na bezdomovectví a podpořit praktická řešení v souladu s posláním kampaně, kterou pořádá Aliance pro lidi bez domova vincentské rodiny, tedy řeholní kongregace, laická sdružení a charitativní organizace inspirované životem a dílem svatého Vincence de Paul.

Prostřednictvím této kampaně chce Aliance pro lidi bez domova do konce roku 2023 ubytovat 10 000 osob po celém světě, a to ve více než 160 zemích, kde již vincentská rodina působí.

Zdroj: Kathpress, Vatican News

Papež František Kultura

image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti