Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Vatikán má novou sochu k připomínce Světového dne chudých

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 11. 2022, 15.31
TiskTisk

Papež František požehnal bronzovou sochu člověka bez domova, která se od nynějška nachází na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Pod názvem „Přístřeší“ ji vytvořil kanadský sochař Timothy Schmalz, který je také autorem sousoší „Andělé nevědomí“, jež byla před baziliku sv. Petra umístěna v roce 2019 a zpodobňuje uprchlíky na lodi.

image:Image 20/source/orig/19054_socha.jpeg
Foto: Vatican Media

Nová socha, která byla odhalena v rámci papežovy středeční generální audience, zobrazuje bezdomovce v životní velikosti, kterého přikrývá dekou letící holubice. K instalaci díla došlo u příležitosti Světového dne chudých, který si připomeneme tuto neděli.

Cílem těchto soch ve veřejném prostoru je upozornit na bezdomovectví a podpořit praktická řešení v souladu s posláním kampaně, kterou pořádá Aliance pro lidi bez domova vincentské rodiny, tedy řeholní kongregace, laická sdružení a charitativní organizace inspirované životem a dílem svatého Vincence de Paul.

Prostřednictvím této kampaně chce Aliance pro lidi bez domova do konce roku 2023 ubytovat 10 000 osob po celém světě, a to ve více než 160 zemích, kde již vincentská rodina působí.

Zdroj: Kathpress, Vatican News

Focusy

Papež František Kultura

Mohlo by vás zajímat

image:Image Vinografie
Vinografie Fanny Darrieussecqová, Melody Denturcková
Cena: 269 Kč
image:Image Mazal tov !
Mazal tov ! David Maxa, Tereza Piskláková
Cena: 404 Kč
image:Image Pražští biskupové a arcibiskupové
Pražští biskupové a arcibiskupové Jiří Kuthan
Cena: 404 Kč
image:Image Muži jsou z Marsu, Ženy z Venuše
Muži jsou z Marsu, Ženy z Venuše John Gray
Cena: 314 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou