Veřejné shromáždění na podporu Státu Izrael

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace30. 10. 2023, 14.33

Ve středu 1. listopadu proběhne na Staroměstském náměstí od 16 hodin veřejné shromáždění "Společně pro Izrael", jehož součástí bude i pietní uctění obětí. Akci pořádá Federace židovských obcí v ČR, která úzce spolupracuje s Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví.

image:Image 45/source/orig/44287_poster-1.png

Společné vyjádření podpory Státu Izrael a jeho obyvatelům má za cíl odsoudit a připomenout bezprecedentní vraždění civilistů spáchané teroristickým hnutím Hamás 7. října a právo Izraele bránit sebe a své obyvatele. Stále je více než 230 rukojmích, z toho mnoho dětí a žen, unesených a držených teroristy v pásmu Gazy. Jejich návrat musí být bezpodmínečně umožněn. Cílem je upozornit na celosvětový nárůst antisemitismu, který již na mnoha místech světa negativně zasahuje do života židovských komunit.

Shromáždění „Společně pro Izrael“ podpoří i zástupci široké veřejnosti a mnohé organizace. Moderovat budou Ester Janečková a Jakub Železný, vystoupí vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková, vrchní zemský rabín Karol Sidon a další.

Zdroj: Federace židovských obcí

Církev a společnost