Vylepšení programu zaměřeného na pomoc s rekonstrukcemi bytů pro uprchlíky vítáme, říká ředitel Diecézní charity Brno

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Domácí
Datum publikace8. 7. 2022, 14.36

Ministerstvo pro místní rozvoj k tomuto tématu uspořádalo tiskovou konferenci, na které promluvil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. K rozšíření tohoto programu řekl: „Aktuálně pomáháme 60 tisícům lidem, kteří uprchli z Ukrajiny před ruskou agresí. Rozšíření programu vítáme, protože tak můžeme navýšit kapacity pro přijetí dalších uprchlíků. Je připraveno 70 farností v Brněnské diecézi, které budou po rekonstrukci schopny poskytnout nové prostory pro nouzové ubytování. Dlouhodobě pomáháme i přímo na Ukrajině a po skončení konfliktu se plánujeme podílet také na obnově válkou zničené země.“

image:Image 15/source/orig/14134_1-charita-pomaha-2.jpg

Ministerstvo pro místní rozvoj rozšířilo stávající program na pomoc s rekonstrukcemi bytů pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Mezi oprávněné žadatele o dotaci jsou nově zahrnuty i církevní organizace.

Cílem dotačního programu je rozšířit ubytovací kapacity v nouzovém ubytování pro naléhavé potřeby bydlení uprchlíků z Ukrajiny.

Rozšíření ubytovací kapacity lze provést prostřednictvím:

1) bytů, které jsou kolaudovány jako byty podle stavebního zákona, ale jsou aktuálně neobyvatelné,

2) nebytových prostorů, které budou upraveny na byty nebo ubytovací jednotky,

3) mobilních nebo modulárních domů užívaných jako bytové nebo ubytovací jednotky.

Výše dotace je 85 % skutečně vynaložených uznatelných výdajů. Povinná finanční spoluúčast žadatele o dotaci musí představovat min.15 % skutečně vynaložených uznatelných výdajů akce. Pro výpočet max. dotace je rozhodný počet ubytovaných osob. Dotace v bytě činí 150 tis. Kč/osoba, v ubytovacím zařízení pak 40 tis. Kč/osoba.

Příjem žádostí je do 31. 8. 2022, realizaci je nutné dokončit do 28. 2. 2023.

Detailní informace jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Charita

image:Image A ten chrám jste vy
A ten chrám jste vy Anna Boučková
image:Image Za oponou války
Za oponou války Jakub Szántó
image:Image Sebevražda... a jak dál?!
Sebevražda... a jak dál?! Alena Scheinostová
image:Image Musica Navalis