Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Výzva předsedy ČBK k prezidentským volbám

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace9. 1. 2023, 11.31
TiskTisk

Již v závěru tohoto týdne, 13. a 14. ledna 2023, se uskuteční první kolo prezidentských voleb. Přinášíme výzvu předsedy České biskupské konference arcibiskupa Jana Graubnera.

image:Image 22/source/orig/21883_volby.jpg
Ilustrace: Pixabay

Bratři a sestry,

za několik dnů se budou konat prezidentské volby. Je to důležitý milník v životě naší společnosti. Jako křesťané a občané jsme povinni přispět svým dílem k vytváření a upevňování společného dobra.

Především nezapomínejme na modlitbu. Je to Bůh, kdo řídí chod dějin, a od nás křesťanů se očekává, že budeme v dějinách, které nepřestávají být i dějinami spásy, působit jako kvas, sůl a světlo.

Druhou, neméně důležitou záležitostí, je naše účast ve volbách. Jděme k volbám a volme podle své úvahy a svého svědomí, při vědomí, že nevolíme anděla ani spasitele, ale jednoho z nás, který má své silné, ale i slabé stránky, někoho, s kým se nikdy nebudeme moci beze zbytku ztotožnit, protože to je možné jen ve vztahu k Bohu. Přesto nejde jen o volbu menšího zla. Věnujme svůj hlas tomu, kdo je přes všechny lidské nedokonalosti schopen a ochoten budovat společnost jako prostředí společného života, kde může každý z nás nalézt svůj domov.

K tomu Vám ze srdce žehnám

Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a předseda ČBK

Praha, 9. ledna 2023


Focusy

Církev a společnost Předseda ČBK

Mohlo by vás zajímat

image:Image Bible - Slovo na cestu s poznámkami, luxus
Bible - Slovo na cestu s poznámkami, luxus
Cena: 1971 Kč
image:Image Je to náš příběh
Je to náš příběh Pavel Hošek
Cena: 224 Kč
image:Image Muži jsou z Marsu, Ženy z Venuše
Muži jsou z Marsu, Ženy z Venuše John Gray
Cena: 314 Kč
image:Image Zneklidňující Simone Weilová
Zneklidňující Simone Weilová Robert Zaretsky
Cena: 313 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou