Zachráněné ukrajinské knihy u Paulínek

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Domácí,O knihách
Datum publikace15. 6. 2022, 9.33

Česká komunita Dcer sv. Pavla se podobně jako mnoho dalších řeholních komunit zapojila do pomoci napadené Ukrajině. Kromě běžného způsobu (materiální a finanční pomoc, ubytování uprchlíků) přišly sestry s nabídkou typickou jejich poslání. Ze skladu řeholních bratří paulínů na Ukrajině „zachránily“ některé knihy a ty se jim díky dalším organizacím (Cesta 121 a Oblastní charita Znojmo) podařilo dostat do České republiky.

image:Image 13/source/orig/12913_final_QR_sbírka_Dcery_sv__Pavla_.png

Knihy pro děti, mládež i dospělé jsou darem z nakladatelství Видавництво Святого Павла (Nakladatelství Svatého Pavla), a proto je sestry paulínky nabízí zdarma. A protože chtějí zároveň podpořit apoštolské dílo bratří na Ukrajině, které se válkou zastavilo (věnují se uprchlíkům a distribuci humanitární pomoci), vyhlásily sestry sbírku, jejímž cílem je pokrýt nákladové ceny darovaných knih. Jednou darované peníze pomáhají tedy hned dvakrát: na Ukrajině paulínům a v ČR ukrajinským uprchlíkům.

Přispět můžete do kasičky v knihkupectví – touto cestou se do konce května podařilo vysbírat částku, která pokryla první, menší, várku knih dovezenou hned v březnu 2022 –, je ale možné přispět i on-line na číslo účtu: 1031837983/6100 (do zprávy uveďte „pro Ukrajinu“) nebo lze využít přiložený QR kód (ten je nastaven na 200 Kč, částku však můžete změnit).

Pokud vám není lhostejný osud ukrajinských křesťanů v ČR a na Ukrajině a hledáte způsob, jak jim pomoci, ale nemůžete si dovolit „velká gesta“, přispějte na „zachráněné“ křesťanské knihy. Žádná darovaná částka v tomto případě není malá.

Sestry paulínky a jejich ukrajinští spolubratři děkují za štědrost a důvěru.

• Dostupné tituly k objednání v e-shopu: https://www.paulinky.cz/obchod/Ukrajinsky/

• Reportáž z TV NOE: https://www.youtube.com/watch?v=91kCzPzD0gw

• Rozhovor s bratrem ze Společnosti sv. Pavla (paulínem) ve Lvově:

Více informací: andrea@paulinky.cz , +420 734 692 864

Život z víry Válka na Ukrajině