Začíná práce na Instrumentum laboris pro synodální shromáždění v říjnu 2023

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 4. 2023, 12.06

Od dnešního rána, 12. dubna, do středy 19. dubna zasedá ve Vatikánu skupina odborníků, kteří jsou různým způsobem zapojení do synodálního procesu. Cílem jejich setkání je zahájit reflexi, která povede k vypracování Instrumentum laboris, pracovního dokumentu pro první zasedání XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody, která se uskuteční ve Vatikánu od 4. do 29. října 2023.

image:Image 28/source/orig/27506_snimek-obrazovky-2023-04-12-v-12-05-33.png
Foto: Synod2023.org

Zasedání pracovní skupiny probíhá za zavřenými dveřmi. Podle oficiálního tiskového sdělení se týdenní reflexe zaměří na “široké sdílení o celé kontinentální etapě a zkušenostech prožitých během sedmi kontinentálních synodálních shromáždění” (více informací na https://synod2023.org). Účastníci vatikánského setkání podrobně rozeberou “závěrečné dokumenty, které obdržel generální sekretariát synody a které jsou plodem společného rozlišování Božího lidu, s cílem upozornit na napětí a priority, které budou podrobně studovány během říjnového shromáždění”.

Na závěr setkání se 20. dubna 2023 uskuteční tisková konference.

Pracovního setkání se účastní:

· Kard. Mario Grech

· Paolo Foglizzo

· Thierry Bonaventura

· Susan Pascoe (online)

· Mauricio Lopez Oropeza (online)

Synoda 2021–2024

image:Image Moudrost života