Zástupci evropských komisí Justitia et Pax se sešli v Assisi

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 10. 2022, 10.13

Ve dnech 7. - 9. října 2022 se v italském Assisi a Rondine konal mezinárodní workshop Justitia et Pax Europe (Spravedlnost a mír) na téma „Mír, integrální ekologie a synodalita“.

image:Image 18/source/orig/17763_img20221009114151-modified.jpg
Justitia et Pax Europe

Po mezinárodním workshopu následovalo od 9. do 10. října výroční plenární zasedání, kterého se účastnil i kardinál Michael Czerny SJ, prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.

Delegáti shromáždění z 21 evropských národních komisí Justitia et Pax, včetně zástupkyně za Českou biskupskou konferenci, paní Hany Žabžové, zvolili na další období nové členy výkonného výboru. Biskup diecéze Down and Connor ze Severního Irska, Mons. Noel Treanor, byl opětovně zvolen prezidentem a Stefan Lunte byl potvrzen ve funkci generálního sekretáře tohoto evropského uskupení.

Místo, kde se jednání konalo, Assisi, vedlo delegáty k tomu, aby zaměřili svou pozornost na dvě základní témata, která jsou pro dějiny tohoto města a katolickou sociální nauku tak zásadní: otázku míru a ekologické konverze.

Finální prohlášení Justitia et Pax v anglickém jazyce je k dispozici zde

Život z víry

image:Image Proč chodit do kostela?
Proč chodit do kostela? Timothy Radcliffe
image:Image YouCat