Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 4. 2023, 7.47

Zástupci plzeňského pivovaru již po dvanácté přivezli do Vatikánu zlatý ležák Pilsner Urquell, letos požehnaný plzeňským biskupem. Symbolický počet lahví dle letopočtu 2023 tradičně předal Svatému stolci český velvyslanec. Zástupci Plzeňského Prazdroje na generální audienci dne 12. dubna věnovali Svatému otci také speciální dar, české hodinky PRIM, připomínající čas od založení pivovaru do dnešní doby.

image:Image 28/source/orig/27519_22895_0_844.jpeg

Velikonoční požehnanou várku poslal plzeňský pivovar Svatému stolci v novodobé historii již po dvanácté. V souladu s letopočtem se jednalo o 2023 lahví. Letošní várce požehnal plzeňský biskup mons. Tomáš Holub. Ve Svatém týdnu převzal požehnané plzeňské pivo z rukou velvyslance České republiky při Svatém stolci, Václava Kolaji, asesor pro všeobecné záležitosti Státního sekretariátu Svatého stolce Mons. Roberto Campisi.

Dne 12. dubna se zástupci Prazdroje - generální ředitel Dragos Constantinescu, ředitelka firemních vztahů a komunikace Pavlína Kalousová a emeritní vrchní sládek Václav Berka zúčastnili v doprovodu velvyslance Václava Kolaji generální audience, na které předali papeži Františkovi speciální dar. Letos to byly hodinky výrobce ELTON hodinářská, který v Novém Městě nad Metují vyrábí hodinky PRIM již od roku 1949. Hodinky připomínají 180 let existence piva Pilsner Urquell a zároveň symbolizují čas od založení pivovaru do dnešní doby.

U příležitosti uvaření první várky plzeňského ležáku Pilsner Urquell se loni uskutečnila i tradiční dobročinná aukce hodinek Prim Manufacture pro centrum Paraple s výnosem téměř 5,8 mil. Kč.

Součástí návštěvy bylo také naražení dřevěného sudu, daru plzeňských pivovarských bednářů, na ochutnávce požehnaného plzeňského piva pro zástupce Svatého stolce, diplomatický sbor akreditovaný při Svatém stolci a české krajany.

Dodávka zlatého ležáku z Plzně do Vatikánu se stala již ustálenou českou „stopou“ vatikánských velikonočních svátků. Navázala na více než sto let starou tradici, kdy si na doporučení svých lékařů nechal papež Lev XIII. posílat do Vatikánu nefiltrovaný plzeňský ležák.

(Zdroj: Velvyslanectví České republiky při Svatém stolci)

Život z víry

image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Prameny světla