Zemřela Jessica Hanna, matka, která si v boji s rakovinou vybrala život

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 4. 2024, 13.52

Populární osobnost sociálních médií, zastánkyně práva na život a matka čtyř dětí Američanka Jessica Hanna, známá pod přezdívkou "Blessed By Cancer" (požehnána rakovinou), zemřela 6. dubna 2024.

image:Image 55/source/orig/54514_35735_0_jessicahanna.jpg
Foto. Facebook

V roce 2020 ve 14. týdnu těhotenství s nejmladším synem byla Hanně diagnostikována rakovina prsu. Několik lékařů jí doporučilo, aby šla na potrat, to však odmítla. Po operaci jí bylo sděleno, že nádor má třináct centimetrů, přičemž rakovina byla nalezena také v lymfatických uzlinách. Vzhledem k  těhotenství nemohli lékaři provést snímky ostatních částí těla, aby zjistili, zda se rakovina nerozšířila i dále.

Hanna byla katolička, víra ji během léčby mnohokrát podržela. Zvláštní úctu chovala k blahoslavenému P. Solanovi Caseymu. Po každé chemoterapii se modlila u Caseyho hrobu v Detroitu. Po porodu jí výsledky snímků vyšly čisté bez známek šíření rakoviny do dalších orgánů nebo lymfatických uzlin, což přičítala Caseyho přímluvě. V roce 2022 se však rakovina vrátila, tentokrát ve čtvrtém stadiu.

V tomto období Hanna pocítila, že ji Bůh volá. Nebyla si jistá svou budoucností, a tak si dva dny po stanovení diagnózy založila účet na sociálních sítích, aby se o svou cestu podělila s ostatními a vytvořila společenství, kde by se mohla modlit se svými příznivci a obětovat své utrpení na jejich úmysly.

"Řekla jsem si, že žádné utrpení by nemělo přijít nazmar. Nevím, kam mě Bůh vede, ale je to cesta, na které musím lidem předávat, že je možné zemřít milosrdně. Nebo se možná Bůh chystá ukázat zázrak. Ať už se stane cokoli, rozhodla jsem se využít sociální sítě k tomu, abych lidem dokázala, že nejdůležitější je důvěra v Boha. Musíte se vzdát svých vlastních přání a tužeb a nechat Boha, aby se o vše postaral," uvedla tehdy pro týdeník EWTN Pro-life.

Během let, kdy Hanna bojovala s rakovinou, ji na Instagramu sledovalo přes 45 000 sledujících. Právě zde sdílela aktuální informace o svém zdraví, modlila se za ostatní, kteří se na ni obraceli s úmysly, a sdílela, co znamená obětovat své utrpení a milosrdně trpět.

Dne 29. března napsala: "Jsem tady, na svůj Velký pátek. Během letošního půstu jsem prožila vážné problémy se srdcem, které vyústily v drenáž a následnou operaci. Z jednotky intenzivní péče jsem se dostala na běžné oddělení, čekala mě další operace plic a mnoho různých komplikací.

Rozdíl mezi mým Velkým pátkem a tím Ježíšovým je v tom, že já jsem si svůj čas, kdy jsem kráčela na Kalvárii, skutečně plně zasloužila, zatímco on rozhodně ne. Ve skutečnosti to byly moje hříchy, které vedly k mnoha jeho mučivým bolestem. Pro mě samotnou je mé utrpení obětí, kterou mu vracím nejen proto, abych odčinila hříchy, jichž jsem se ve svém životě dopustila, ale také proto, abych společně s Kristem přinášela oběť smíření i za ostatní. Když jsem se v životě dopustila tolika hříchů, musím být nyní statečná na to, abych přijala své pokání. Nezapomeňte, že s každým Velkým pátkem přichází Velikonoční neděle a se smrtí přichází vzkříšení."

Hanna po sobě zanechala manžela a čtyři děti.

Zdroj: CNA

Církev a společnost