Znovuotevření katedrály Notre Dame v Paříži se uskuteční v roce 2024. Macron zve papeže

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 12. 2023, 7.49

Francouzský prezident Emmanuel Macron pozval Svatého otce, aby se zúčastnil znovuotevření pařížské katedrály Notre Dame. Dokončení restaurátorských prací po rozsáhlém požáru se očekává 8. prosince 2024.

image:Image 48/source/orig/47259_463cb604-cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-2.jpeg
Vatican Media

Letos v prosinci si francouzský prezident prohlédl opravy a v odpovědi pro televizní stanici France 2 uvedl, že dveře Francie jsou papeži vždy otevřené: "V každém případě ho zveme,"

K dokončení rekonstrukce pařížské katedrály, která byla 15. dubna 2019 zapálena, zbývá ještě rok. Francouzský prezident vystoupal na věž s křížem nad transeptem ve výšce 96 metrů, kde stále ještě chybí kohout, národní symbol identity Francouzů: Kohout byl poprvé použit ve středověku jako symbol naděje a víry a během renesance a baroka se stal oficiálním znakem pro celou Francii.

Prezident Macron také vyhlásil soutěž na návrh šesti nových vitráží v některých kaplích katedrály, které budou připomínat obnovu po požáru.

Zdroj: Zenit

Církev a společnost