Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Adoptuj si… Po kněžích se lidé budou modlit i za jáhny a bohoslovce

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace5. 6. 2023, 10.46
TiskTisk

Z arcidiecézního Centra pro mládež vzešla před několika měsíci nejen k mladým lidem výzva modlit se za kněze, název projektu zněl „Adoptuj si kněze“. Dnes už má každý kněz v arcidiecézi svého věřícího, který se za něj modlí, a výzva se proto rozšiřuje také na bohoslovce a jáhny.

image:Image 33/source/orig/32725_24338_0_200627-knezske-sveceni-09.jpg

„Máme radost z velkého úspěchu mezi věřícími, kteří nám napsali mnoho e-mailů s ubezpečením, že se za kněze modlí a rádi se zúčastní i našeho projektu ‚Adoptuj si kněze‘. Také jsme rádi, že každý kněz v naší diecézi již má svého věřícího, který se za něj modlí. Nyní tedy v tomto projektu pokračujeme a dále ho rozšiřujeme na naše bohoslovce a jáhny, kteří jsou také důležitými osobami nejen v pastoraci, a proto je chceme podpořit modlitbou,“ říká vedoucí centra pro mládež Marek Poštulka.

Kdokoli by se k aktivitě chtěl připojit, může podle něj napsat na e-mail mladez@ado.cz. „V odpověď mu pošleme e-mail, ve kterém bude mít text modlitby i jméno náhodně vylosovaného jáhna nebo bohoslovce z naší arcidiecéze,“ říká Poštulka a doplňuje: „Doufáme, že na tuto výzvu odpoví nejen mladí lidé, ale také rodiny a senioři.“

Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Ke kněžství ženy
Ke kněžství ženy Mireia Ryšková, Lucie Šmídová
Cena: 126 Kč
image:Image Církev na kolenou
Církev na kolenou Jeremy Jennings
Cena: 134 Kč
image:Image Liturgie pramene
Liturgie pramene Jean Corbon
Cena: 216 Kč
image:Image Proč chodit do kostela?
Proč chodit do kostela? Timothy Radcliffe
Cena: 270 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou