Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo slaví dnes 15 let od biskupského svěcení

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí
Datum publikace27. 9. 2023, 9.41

J. Ex. Jude Thaddeus Okolo, apoštolský nuncius, si dnes připomíná 15 let od biskupského svěcení.

image:Image 43/source/orig/42004_dsc7628.jpg
Foto: Milena Machálková, ČaV

Jude Thaddeus Okolo se narodil 18. prosince 1956 v Kanu v Nigérii. Na kněze byl vysvěcen arcibiskupem Francisem Arinzem 2. července 1983. Byl přidělen k římské kurii, kde v letech 1984–1986 pracoval v oblasti dialogu s křesťanskými sektami. Poté absolvoval postgraduální studium v Římě a získal doktorát z kanonického práva a diplom z diplomatických studií.

Do diplomatických služeb Svatého stolce vstoupil v roce 1990 a působil na diplomatických misích a nunciaturách na Srí Lance, Haiti, Antilských ostrovech a dalších karibských ostrovních státech, ve Švýcarsku, České republice a Austrálii.

Dne 2. srpna 2008 jej papež Benedikt XVI. jmenoval titulárním arcibiskupem novickým a apoštolským nunciem ve Středoafrické republice a Čadu. Biskupské svěcení přijal z rukou kardinála Francise Arinzeho 27. září 2008.

Papež František ho 7. října 2013 jmenoval apoštolským nunciem v Dominikánské republice a apoštolským delegátem v Portoriku.

Dne 13. května 2017 jej papež František jmenoval apoštolským nunciem v Irsku. Tam se v roce 2018 stal členem Řádu Božího hrobu jako komtur s hvězdou.

Dne 1. května 2022 ho papež František jmenoval apoštolským nunciem v České republice.

Hovoří anglicky, italsky, francouzsky, německy a španělsky.

Osobnosti Biskupové

image:Image Nebezpečný kardinál
Nebezpečný kardinál Stanislava Vodičková
image:Image Soukromé modlitby Jana z Jenštejna - The Private Prayers of John of Jenstein