Arcibiskup Fisichella v USA a Panamě jedná s vedoucími katechetických sekcí

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 6. 2023, 12.57

Viceprefekt Dikasteria pro evangelizaci, arcibiskup Rino Fisichella, odcestoval na Floridu, kde se ode dneška, 13. června, setká se sektorovými referenty za katechezi biskupských konferencí Spojených států a o víkendu jej očekává obdobné setkání se zodpovědnými za katechezi v Latinské Americe.

image:Image 35/source/orig/34011_24586_0_844.jpeg
Vatican News

Po kongresu, na kterém se v září roku 2021 v Římě sešli referenti za katechezi biskupských konferencí Evropy a poté, co se v září 2022 setkal v Ottawě s referenty zodpovědnými za katechezi v Kanadě, se dnes, 13. června, v Orlandu na Floridě setkává delegace Dikasteria pro evangelizaci vedená arcibiskupem Rinem Fisichellou se zástupci katechetů ze Spojených států amerických.

Je mezi nimi řada biskupů pověřených vedením komisí pro katechezi, národních ředitelů a členů národních týmů. Akce se účastní také americká sdružení National Community of Catechetical Leaders (NCCL), National Catholic Association of Educators (NCEA), Federation for Catechesis with Hispanics (FCH), National Association of Lay Ministers (NALM), tedy Národní společenství katechetických vedoucích, Národní katolická asociace pedagogů, Federace pro katechezi mezi hispanofonními věřícími a Národní asociace laických služebníků.

Ve dnech 16.–17. června pak delegace odcestuje do Panamy, kde se setká s kontaktními osobami španělsky mluvících biskupských konferencí Latinské Ameriky. Setkání je organizováno ve spolupráci s katechetickým seminářem CELAM (Biskupská rada Latinské Ameriky a Karibiku) a bude na něm zastoupeno třináct zemí.

Cíl setkání

Setkání dikasteria se zástupci biskupských konferencí začala poté, co Papežská rada pro novou evangelizaci vydala v roce 2020 Katechetické direktorium a motu proprio Antiquum ministerium, kterým papež František v roce 2021 ustanovil službu katechety. Mezi cíle setkání patří naslouchání zkušenostem místních církví, poznatky o recepci zmíněného Direktoria a snaha nastínit místní profil ustanoveného katechety. V neposlední řadě je cílem dikasteria podporovat katechety, povzbuzovat je a děkovat jim za jejich práci v diecézích po celém světě.

Život z víry

image:Image Co se děje v kostele?
Co se děje v kostele? Jan Houkal
image:Image Jak vést lidi a probudit v nich život
Jak vést lidi a probudit v nich život Anselm Grün
image:Image Synové světla v čase zkoušky
Synové světla v čase zkoušky Dom Samuel
image:Image Proč pořád jen já?
Proč pořád jen já? Anselm Grün, Hsin-Ju Wu