Arcibiskup Graubner k mladým: Co je středem vašeho života?

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace4. 6. 2023, 8.17

Pražský arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, se včera setkal s mladými z pražské arcidiecéze, kteří se připravují na Světové dny mládeže v Lisabonu. S mládeží oslavil mši svatou v kostele sv. Jakuba Většího v Kunraticích.

image:Image 33/source/orig/32299_whatsapp-image-2023-06-04-at-07-29-22.jpeg

„Dnes se tu připravujete na velkou pouť mladých, na setkání s papežem. Myslím, že by bylo dobře, abyste dovedli dobře zúročit to, co prožijete, i pro ty ostatní. Je kolem vás spousta lidí, kteří nebyli tak obdarovaní jako vy. Vy jste dostali dar víry, dar přátelství, dar společenství. Máme tolik lidí, kteří jsou izolovaní nebo dar víry neobjevili.“

Arcibiskup Graubner mladé také vyzval k vytrvalosti, věrnosti a trpělivosti. Mluvil o velkém povolání člověka k moudrosti, která se může projevit jedině když v sobě necháme působit Boha. „Co je středem vašeho života?“ zeptal se mladých arcibiskup Graubner. „Bohužel i u nás věřících často není středem Bůh, ale já.“

Vyhnout se sobectví, nebát se angažovat se a svým závazkům dostát i v době, kdy se všechno rychle mění a závazky jsou lehce zrušitelné. Nahlížet na svět kriticky, a přitom v Božím světle. Namísto kritiky hledat řešení, přestože to může být nepopulární. Neustále si klást otázku, jak se angažovat, aby se špatné změnilo k lepšímu… Všechny tyto oblasti jsou pro mladého člověka velmi aktuální.

„Přeji Vám, aby celá velká pouť pro vás byla velkým obohacením, inspirací i povzbuzením k tomu, abyste se podíleli na budování Božího království v tomto světě. A to, čím budete obdarovaní, si nenechte pro sebe. Čím víc rozdáte, tím budete bohatší.“

Přípravná setkání na Světové dny mládeže probíhají ve všech diecézích, v sobotu 3.6. se připravovali rovněž v plzeňské diecézi. V průběhu června proběhne předlisabonské setkání ještě v Příchovicích, Opavě a na Vesmíru.

Světové dny mládeže Mladí v církvi Předseda ČBK Biskupové

image:Image Otčenáš
Otčenáš Alfons Mucha
image:Image Jak slyšet Boží hlas
Jak slyšet Boží hlas Pete Greig
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Když Bůh mlčí