Arcibiskup Graubner poděkoval koledníkům

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace13. 2. 2024, 10.37

Letošní Tříkrálová sbírka zaznamenala nejvyšší výnos ve své historii. Štědří dárci věnovali na dobročinné účely 172,57 milionů korun. Největší podíl na tom měli koledníci, kterým poděkoval arcibiskup pražský Mons. Jan Graubner, předseda ČBK.

image:Image 52/source/orig/51071_33097_0_trikralove.jpg

Milí koledníci a všichni Vy, kteří jste se jakýmkoliv způsobem podíleli na Tříkrálové sbírce!

Máte za sebou další tříkrálové koledování, ve kterém jste pomáhali Charitě hned dvakrát. Jednak svědectvím o charitních projektech, kde církev skrze Charitu pomáhá těm nejpotřebnějším. Mnoho lidí, kteří o Charitě nic nevědí, mohlo skrze svědectví koledníků získat alespoň základní informace o této pomoci, která je v dnešní době stále víc žádaná a aktuální. Je to velký apoštolát.

Druhý způsob pomoci jsou vlastní vykoledované finanční prostředky, které vybraným charitním projektům pomáhají. Když se podíváme na přehled toho, kde tyto peníze pomohou, vidíme, že ve farnostech a Charitách naší arcidiecéze se děje velké množství krásných a záslužných aktivit. Je to přehlídka svědectví o křesťanské pomoci inspirované Ježíšovými slovy: "Cokoliv jste učinili jednomu z nejmenších, mne jste učinili." A Vy jste přímou součástí tohoto krásného díla.

Chtěl bych Vám proto poděkovat, že jste se během Tříkrálové sbírky stali tak důstojnými reprezentanty evangelia. Ne slovem, ale skutkem. Modlím se za Vás a mám radost, že v naší církvi máme tolik ochotných a obětavých lidí, kteří jsou ochotni pomáhat potřebným. Je to velké svědectví. Ve Vašem okolí, ale také v celé společnosti, která právě tyto hodnoty tolik potřebuje.

S poděkováním a přáním všeho dobrého,

Mons. Jan Graubner

arcibiskup pražský a předseda ČBK

Charita Předseda ČBK