Pouť Charit zavítá ve středu 24. 5. do polských Branic

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace23. 5. 2023, 10.32

V polských Branicích se ve středu 24. května uskuteční Diecézní pouť Charit, při níž bude v bazilice sv. Rodiny sloužit mši sv. ostravsko-opavský biskup Mons. Martin David.

image:Image 31/source/orig/30662_23984_0_002640.png

„Přijměte pozvání na Diecézní pouť Charit, prostřednictvím které chceme poděkovat všem, kteří mají blízko k Charitě a charitnímu dílu. Pouť se uskuteční ve středu 24. května v Městečku Milosrdenství v Branicích (Polsko),“ stojí na webu Diecézní charity ostravsko-opavské.

Branice jsou obec nedaleko Krnova, přes hraniční čáru sousedící se vsí Úvalno, a charitní poutníci se v ní nesetkají poprvé, učinili tak již v letech 2013 či 2017, v němž si připomínali 150 let od narození, resp. 70 let od skonu zakladatele tamního Městečka Milosrdenství, někdejšího olomouckého pomocného biskupa Josefa Martina Nathana.

Po příjezdu poutníků v 9.30 začne v 10.00 poutní mše sv. v bazilice sv. Rodiny, kterou bude sloužit ostravsko-opavský biskup Mons. Martin David. Spolu s ním stane u oltáře mj. P. Jan Larisch, jenž po skončení bohoslužby prosloví cca v 11.00 přednášku věnovanou biskupu J. Nathanovi, muži, jenž se o výstavbu branického Městečka Milosrdenství zasloužil, a o bl. R. Henkesovi, nedávno beatifikovaném mučedníku II. světové války. Po přestávce na občerstvení bude od 13.00 na programu komentovaná prohlídka muzea biskupa Nathana, chráněných dílen a baziliky, načež poutní den zakončí ve 14.15 modlitba v kostele Narození Panny Marie.

Liturgie a bohoslužby Charita Biskupové

image:Image Historický atlas Bible
Historický atlas Bible Enrico Galbiati, Filippo Serafini
image:Image A ten chrám jste vy