Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Arcibiskup Lori: Katolická média mohou stavět mosty napříč společností

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 11.00
TiskTisk

Stovky pracovníků katolických médií se tento týden sjeli do amerického Baltimoru na každoroční konferenci katolických médií, která se koná 7.- 9. června. Novináři, redaktoři a správci sociálních sítí z diecézí i mnoha katolických médií se zde chtějí učit jeden od druhého a sdílet své zkušenosti.

image:Image 34/source/orig/33344_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-4.jpeg
Arcibiskup William Lori provádí Dr. Paola Ruffiniho a Dr. Natašu Govekar po své historické rezidenci
Foto: VM

V souvislosti s konferencí katolických médií, vyzývá baltimorský arcibiskup William Lori katolické novináře, aby čerpali z pramene modlitby a prostřednictvím médií budovali mosty mezi polarizovanými společnostmi. Lori, který letos v baltimorské arcidiecézi akci pořádá, se v rozhovoru pro Vatican News podělil o své naděje a rady pro katolické komunikátory.

"Katolická komunikace je především prostředkem evangelizace, prostředkem sdílení dobré zprávy, prostředkem sdělování pravdy, dobroty a krásy Ježíše Krista," řekl. Katoličtí mediální pracovníci mají zároveň odpovědnost "vrhat světlo na lidi a události naší doby a pomáhat lidem číst znamení doby ve světle evangelia.“

Arcibiskup Lori působí také jako nejvyšší kaplan Kolumbových rytířů, kteří finančně podporují mnoho katolických iniciativ, včetně různých tiskových agentur. "První prioritou pro každého z nás je komunikovat nejprve s Pánem a neustále prosit Pána, aby nás naplňoval Duchem Svatým, abychom s sebou mohli nést dobrou zprávu, osobu Krista, aby skrze nás skutečně zářilo světlo Kristovo," řekl.

Budování vztahů je dalším důležitým faktorem v práci mediálních profesionálů. Arcibiskup Lori vyzval katolické reportéry, aby budovali vztahy s názorovými vůdci a sekulárními médii, ale připustil, že tato interakce může být někdy náročná.

"Myslím si, že je důležité neustále se snažit tyto mosty budovat a pokračovat v tom, i když nabízená láska a úcta není často oplácena," uzavřel arcibiskup Lori.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Focusy

Média Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Odpustila jsem
Odpustila jsem Steve Erwin, Immculée Ilibagiza
Cena: 232 Kč
image:Image Umlčený biskup
Umlčený biskup František Kolouch
Cena: 212 Kč
image:Image Tomáš Garrigue Masaryk a náboženství
Tomáš Garrigue Masaryk a náboženství Martin Chadima
Cena: 314 Kč
image:Image A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi?
A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi? Jan Jelínek
Cena: 248 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou