Arcibiskup Lori: Katolická média mohou stavět mosty napříč společností

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 11.00

Stovky pracovníků katolických médií se tento týden sjeli do amerického Baltimoru na každoroční konferenci katolických médií, která se koná 7.- 9. června. Novináři, redaktoři a správci sociálních sítí z diecézí i mnoha katolických médií se zde chtějí učit jeden od druhého a sdílet své zkušenosti.

image:Image 34/source/orig/33344_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-4.jpeg
Arcibiskup William Lori provádí Dr. Paola Ruffiniho a Dr. Natašu Govekar po své historické rezidenci
Foto: VM

V souvislosti s konferencí katolických médií, vyzývá baltimorský arcibiskup William Lori katolické novináře, aby čerpali z pramene modlitby a prostřednictvím médií budovali mosty mezi polarizovanými společnostmi. Lori, který letos v baltimorské arcidiecézi akci pořádá, se v rozhovoru pro Vatican News podělil o své naděje a rady pro katolické komunikátory.

"Katolická komunikace je především prostředkem evangelizace, prostředkem sdílení dobré zprávy, prostředkem sdělování pravdy, dobroty a krásy Ježíše Krista," řekl. Katoličtí mediální pracovníci mají zároveň odpovědnost "vrhat světlo na lidi a události naší doby a pomáhat lidem číst znamení doby ve světle evangelia.“

Arcibiskup Lori působí také jako nejvyšší kaplan Kolumbových rytířů, kteří finančně podporují mnoho katolických iniciativ, včetně různých tiskových agentur. "První prioritou pro každého z nás je komunikovat nejprve s Pánem a neustále prosit Pána, aby nás naplňoval Duchem Svatým, abychom s sebou mohli nést dobrou zprávu, osobu Krista, aby skrze nás skutečně zářilo světlo Kristovo," řekl.

Budování vztahů je dalším důležitým faktorem v práci mediálních profesionálů. Arcibiskup Lori vyzval katolické reportéry, aby budovali vztahy s názorovými vůdci a sekulárními médii, ale připustil, že tato interakce může být někdy náročná.

"Myslím si, že je důležité neustále se snažit tyto mosty budovat a pokračovat v tom, i když nabízená láska a úcta není často oplácena," uzavřel arcibiskup Lori.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Média Biskupové

image:Image Martin Luther
Martin Luther Roland H. Bainton