Arcidiecézní charita Praha oslaví svátek Panny Marie, Matky ustavičné pomoci, patronky charitního kostela

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace22. 6. 2023, 11.01

Svátek Panny Marie, Matky ustavičné pomoci, který připadá na 27. června, oslaví Arcidiecézní charita Praha mší svatou v charitním kostele v Nerudově ulici, který je patronce zasvěcen. Mši svatou bude sloužit rektor kostela a generální sekretář České biskupské konference P. Stanislav Přibyl, CSsR.

image:Image 36/source/orig/35058_p-pribyl-v-kostele.jpg
Arcidiecézní charita Praha

Mše svatá k oslavě svátku patronky kostela bude sloužena v úterý 27. června od 17 hodin. Během mše svaté bude požehnán restaurovaný obraz Panny Marie, Matky ustavičné pomoci, který je umístěn nad levým bočním oltářem kostela. Unikátnost obrazu podtrhuje bohatě zdobený zlatý rám, kde se ve 24 schránkách nacházejí ostatky světců.

Panna Marie, Matka ustavičné pomoci, je jedním z titulů, pod kterým je vzývána Marie, matka Ježíšova. Původ tohoto titulu je spojen s řeckou ikonou, na které je Panna Marie zobrazena v modrém závoji se zlatou hvězdou na hlavě, v levé ruce nese Dítě a pravou rukou se k němu vztahuje. Podporovat kult Panny Marie, Matky ustavičné pomoci, uložil papež Pius IX. redemptoristům.

Kostel Panny Marie, Matky ustavičné pomoci, a sv. Kajetána v Nerudově ulici 22 v Praze na Malé Straně svěřili redemptoristé Arcidiecézní charitě Praha, která jej provozuje od srpna roku 2021. Je jediným kostelem v naší zemi, který provozuje profesionální poskytovatel sociálních služeb. Tímto unikátním propojením se stal kostel centrem modlitby za pomoc lidem v nouzi.

Kostel je pravidelně 6 dní v týdnu otevřen veřejnosti k soukromým modlitbám, a to i během letních prázdnin. Každou neděli od 9 hodin zde probíhá Řeckokatolická ukrajinská liturgie. Více informací a provozní dobu najdete zde.

Maria a svatí Charita

image:Image Svatá Filoména