Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Arcidiecézní charita Praha zve do kostela sv. Kajetána

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace29. 5. 2023, 8.00
TiskTisk

Kostel Panny Marie matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v pražské Nerudově ulici je centrem duchovní podpory a modlitby za lidi v nouzi. Provozuje jej již druhým rokem Arcidiecézní charita Praha. Navštivte toto unikátní místo v pátek 2. června během Noci kostelů.

image:Image 32/source/orig/31059_vladimir-koren.jpg

Charitní kostel připravuje hned několik výjimečných akcí. Návštěvníci se mohou těšit na dva koncerty klasické a duchovní hudby v podání špičkových umělců. „Strhující vystoupení manželů Alvarezových, které během loňské Noci kostelů okouzlilo početné publikum, se dočká pokračování,“ slibuje Pavel Šimek, zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha. „Vystoupí také vyhledávaná sopranistka Lucie Silkenová, která pravidelně účinkuje na koncertech s předními orchestry a v operách, kde ztvárnila řadu hlavních rolí. Během Noci kostelů se představí v neobvyklém doprovodu varhan a trubky.“

Historii kostela sv. Kajetána a nezaměnitelný přínos J. B. Santini-Aichela představí historik umění Martin Šanda. Program bude zakončen ochutnávkou mešních vín z České republiky i zahraničí.

Večerem bude provázet oblíbený moderátor Vladimír Kořen, který s Arcidiecézní charitou dlouhodobě spolupracuje. „Během Noci kostelů se otevřou i skrytá místa nádherných českých a moravských chrámů. Promění je hudba, mistrné slovo a lidé mohou vnímat a rozjímat jinak než při bohoslužbách. Pro mnoho lidí se tak otevírá svět, který ještě nezažili. A Charita má také „svůj“ kostel. Je to Kostel Panny Marie ustavičné pomoci a sv. Kajetána v Nerudově ulici. Já tam loni na Noc kostelů byl a zpívala tam Rachel Skleničková. Povím vám, to byla taková nádhera. Lidé ani nedutali a jen dýchali tu energii. Snili a splynuli v tónech v jedno a se vším, co nás přesahuje. Zkuste tam přijít i letos,“ zve návštěvníky Vladimír Kořen.

Noc kostelů, 2. června 2023

Program v kostele Panny Marie matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána

14.00 – 23.00 Volný vstup do kostela

18.00 – 18.30 Koncert operního pěvce Rafaela Alvarez

19.00 – 19.20 Přednáška historika umění Martina Šandy

20.30 – 21.10 Koncert duchovní hudby: Lucie Silkenová, Jiří Krýsl, Jiří Kopečný

20.00 – 23.00 Ochutnávka mešních vín

Focusy

Život z víry Noc kostelů Charita

Mohlo by vás zajímat

image:Image Ministrantská knížka
Ministrantská knížka Josef Janšta
Cena: 78 Kč
image:Image Sedm kroků k dobré zpovědi
Sedm kroků k dobré zpovědi Michal Zamkovský
Cena: 113 Kč
image:Image Obtíže a šance církve v dnešním světě
Obtíže a šance církve v dnešním světě Joachim Wanke
Cena: 125 Kč
image:Image Kadas mana
Kadas mana
Cena: 300 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou