Argentinská arcidiecéze bude zkoumat sochu Panny Marie Bolestné, která údajně roní slzy

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 6. 2023, 10.58

Arcidiecéze Santa Fe v Argentině oznámila, že se bude zabývat případem sochy Panny Marie Bolestné, která podle farníků v kostele svatého Jeronýma ve městě Coronda roní slzy. Zpravodajský portál Aire de Santa Fe uvedl, že k události mělo dojít 9. června večer po mši a požehnání za uzdravení.

image:Image 35/source/orig/34152_24639_0_argentinestatue1.jpg
Foto: Aire de Santa Fe, YouTube

Ve zprávě se uvádí, že jedna z dívek ze sboru si všimla, že socha Panny Marie Bolestné roní slzy, a informovala o tom přítomné. Další svědci  tohoto jevu potvrdili, "že slzy Panny Marie Bolestné tekly po celé tváři, rukou a černém plášti." Kněží poté zjistili, že i její plášť byl celý mokrý.

Jedna z farnic dodává: "Hluboce nás to dojalo. To, co jsme zažili, bychom si nikdy nedokázali představit. Od včerejšího večera, kdy jsme si všimli slz Panny Marie Bolestné, pláču....Dívka ze sboru to zjistila, řekla to knězi, přišel, viděl a potvrdil, co dívka řekla, a tak jsme všichni byli svědky tohoto okamžiku, který považuji za zázrak."

Arcibiskup ze Santa Fe de la Vera Cruz Sergio Fenoy kontaktoval místního kněze, aby se seznámil se situací a zavedl protokol stanovený pro šetření takových případů.

"V první řadě musíme respektovat soukromí dívky a její rodiny, protože se jedná o nezletilou osobu. Musíme být velmi opatrní: My, pastýři, církev a také média," poznamenal arcibiskup. Zároveň také požádal, aby byla brána v potaz i zkušenost věřících, kteří byli svědky této události, "protože to pro ně bylo nepochybně velmi silné".

Zdroj: Catholic News Agency

Život z víry Maria a svatí

image:Image Mystické město Boží III.
Mystické město Boží III. Marie od Ježíše z Agredy
image:Image Zázraky otce Pia