Běžci se vydali z Plzně do Regensburgu

Zdroj:Diecéze plzeňskáDiecéze plzeňská
Rubrika: Domácí,Plzeňská diecéze
Datum publikace25. 7. 2022, 10.00

Charitní jubilejní běh odstartoval v pátek 22. července večer z náměstí Republiky v Plzni, do Regensburgu běžci dorazili v sobotu odpoledne po zdolání 180 kilometrů. Caritas Regensburg si tento rok připomíná 100 let od svého založení.

image:Image 15/source/orig/14581_11515_0_3u7a0259.jpeg
V. Beneš

Caritas Regensburg a Diecézní charitu Plzeň pojí hluboké historické souvislosti. V roce 973 byla pražská diecéze vyjmuta z pravomoci biskupství řezenského a z pražské arcidiecéze byla v roce 1993 oddělena Diecéze plzeňská. Tehdejší řezenský biskup Manfred Müller a biskup plzeňský František Radkovský pak společně budovali úzkou síť vzájemné solidarity a přátelství. Regensburgská charita se významně podílela na počátečním financování provozu Diecézní charity Plzeň, a to darem 20 000 marek vybraných při tamější charitativní sbírce.

„Spolupráce Caritas Regensburg začala ještě v roce 1992 s Městskou charitou Plzeň, která byla tehdy součástí Arcidiecézní charity Praha, a tak spolupráce takto trvá už 30 let,“ říká k počátkům spolupráce Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň. „Nová a velmi úzká spolupráce začala mezi našimi diecézními charitami 1. 11. 1993 a máme spolu velmi úzké vztahy přátelské, výměny zkušeností a na začáteční provoz naší diecézní charity byla poskytnuta i významná finanční podpora v době, kdy jsme byli bez zdrojů. Podpořeny byly dále pobytové služby – Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Plzni a Klatovech nebo Domov sv. Alžběty. Jsem vděčný za 29 let společné práce,“ doplňuje Jiří Lodr.

Život z víry

image:Image Čas prázdných kostelů