Biskup Barron: Nic na tomto světě nemůže naplnit naše srdce

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 3. 2024, 13.43

Americký biskup Robert Barron, jeden z nejpopulárnějších biskupů v USA a nejsledovanějších katolíků na sociálních sítích vůbec, v rozhovoru s římským korespondentem EWTN News, Colmem Flynnem, mluví o duchovní krizi dnešní doby.

Biskup Barron, zakladatel mediálního apoštolátu Word on Fire, v rozhovoru pro EWTN pojmenoval tři ismy, které podněcují duchovní krizi naší doby. Jedná se o individualismus, materialismus a sekularismus. "Nic na tomto světě nemůže nasytit hladové srdce. Můžete sami před sebou něco předstírat, ale srdce ví něco jiného a bude se proti tomu bouřit."

Barron Flynnovi řekl, že v dnešní době vidí příležitosti pro církev. Zmínil, že i některé z nejpopulárnějších podcastů na světě, které byly před deseti lety sekularizované, nyní používají spirituální jazyk. "Jsem si vědom toho, že tato doba představuje nový zájem o duchovno," řekl. "Využijme toho... Církev by se měla přesunout do tohoto prostoru a směle, ale s láskou říci: máme odpovědi. Nyní jste pocítili hlad. Máme chléb života, který vás nasytí."

Barron uvedl, že pro církev je nadějí eucharistie, návrat k samotné podstatě. Ve Spojených státech letos v červenci proběhne Národní eucharistický kongres. Na otázku, jaké plody přinese eucharistická obroda v zemi, biskup odpověděl: "Doufám, že to v lidech probudí víru".

Zdroj: CNA

Osobnosti Biskupové