Biskup Jan Vokál navštívil Fakultní nemocnici v Hradci Králové

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace14. 2. 2024, 9.55

U příležitosti Světového dne nemocných přijal pozvání na Stomatologickou kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové Mons. Jan Vokál, královéhradecký biskup.

image:Image 52/source/orig/51254_img-3632.jpg

Při návštěvě prostor, kdy jej doprovázel ředitel FNHK MUDr. Aleš Herman, Ph.D. a zástupci Stomatologické kliniky, si Mons. Jan Vokál prohlédl prostory pro výuku studentů, včetně fantomové laboratoře, nahlédl do prostor zubní laboratoře či na CT pracoviště kliniky.

Zástupci královéhradecké diecéze míří do FN HK v první polovině února již tradičně. V loňském roce si biskup Jan Vokál prohlédl prostory Transfuzního oddělení FN HK.

Po návštěvě kliniky následovala mše svatá v pavilonu onkologie a také setkání se zaměstnanci Fakultní nemocnice Hradec Králové, při němž měl půlhodinovou antropologicko – biblickou úvahu na téma Služba lidské slabosti v naději doc. Jaroslav Brož, Th.D., proděkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Světový den nemocných se připomíná každoročně 11. února, což je současně svátek Panny Marie Lurdské. Tento den tak připomíná zjevení Panny Marie v Lurdech a také skutečnost, že mnozí lidé bojují s nemocí.

Život z víry Biskupové

image:Image Manželství – cesta ke svatosti
Manželství – cesta ke svatosti Jitka Krausová
image:Image Miloslav kardinál Vlk