Biskup Konzbul novosvěcencům: Služba ve farnosti bude cestou i zrcadlem

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace17. 6. 2023, 20.18

V katedrále sv. Petra a Pavla udělil v sobotu 17. června brněnský biskup Pavel Konzbul jedno kněžské a dvě jáhenská svěcení.

image:Image 35/source/orig/34509_354471076-645790724250030-5359409695792423777-n.jpg
Foto: Dušan Kadlec

V homilii biskupa Pavla Konzbula při bohoslužbě zaznělo: „V jedné ze svých promluv říká papež František novokněžím: „Nebuďte horolezci-kariéristi, mějte styl Boží!

Co to znamená mít Boží styl? Určitě nejde o to, abyste v Římě nakupovali v Mancinelli Clero, do kázání montovali nesrozumitelné latinské fráze a mravokárně kostnatým prstem ukazovali k peklu. Jde o to dívat se do toho správného zrcadla. Francouzský nositel Nobelovy ceny za literaturu Francois Moriac napsal, že „kněz skoro nikdy není přijímán s lhostejností.“ Vzbuzuje negativní nebo pozitivní emoce.

Není to jen naše okolí, kdo se na nás dívá, jsme to i my sami. V každém z nás totiž přebývají tři osoby. Ta, kterou vidí jiní, ta, kterou vidíme my, a ta, kterou vidí Bůh. Životní cesta Božího služebníka je cestou integrace těchto tří úhlů pohledu. Tuto cestou bude vytvářet právě vaše služba a farnost, do které budete na konci tohoto obřadu vyslání. Služba ve farnosti bude pro vás nejen cestou, ale také zrcadlem…“

Život z víry Biskupové

image:Image Život v mlýnském kole aneb kardinální případ Trochta