Biskup Martin David k mladým v Lisabonu: Kněží potřebují modlitbu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 8. 2023, 13.56

Čtvrteční dopoledne prožili čeští poutníci opět v českém centru v prostorách školy sv. Doroty v Lisabonu. Katechezi na mariánské téma "Udělejte, co vám řekne" si připravil nově jmenovaný ostravsko-opavský biskup Martin David. Mši svatou celebroval biskup Jan Vokál, kázal biskup Antonín Basler.

image:Image 39/source/orig/38196_jpt08911.JPG
Foto: Člověk a Víra

České poutníky hned v úvodu programu přivítala konzulka z velvyslanectví ČR v Lisabonu paní Anna Syková a všechny pozvala k Památníku objevitelů v Belému, kde se večer uskuteční vystoupení cimbálové muziky z Velehradu.

Následnou rozjímavou modlitbou nad evangeliem o Káni Galilejské provázel čerstvě vysvěcený jáhen z olomoucké arcidiecéze Josef Kvapilík. Ve své promluvě také připomněl úryvek z homilie papeže Františka ze včerejších nešpor, ve které papež mimo jiné vyzýval věřící, aby "setrvali v tichu před Pánem.“ a znovu objevili adoraci před svatostánkem.

Biskup Martin David ve své následné katechezi vyzdvihl Pannu Marii jako vzor aktivního postoje, skryté pomoci a modlitby. Zároveň také hovořil o modlitební iniciativě Adoptuj si kněze a požádal přítomné, aby se za své duchovví pastýře modlili: „Zvláště kněží potřebují modlitbu. Nebojte se zapojit do této modlitební výzvy.“

Mši svatou, jejíž hlavní celebrantem byl královéhradecký biskup Jan Vokál a kazatelem Antonín Basler, pomocný biskup olomoucký, doprovázela Schola Jerusalema ze Stojanova gymnázia Velehrad.

Světové dny mládeže Mladí v církvi Biskupové

image:Image Dopisy papeži
Dopisy papeži Tomáš Halík
image:Image Velký rozvod nebe a pekla