Biskup Posád požehnal tzv. pašijový betlém

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace22. 3. 2024, 12.05

Obří šestimetrový pašijový, postní nebo také velikonoční betlém řezbářů Šedinových z Bechyně ve čtvrtek 21. března požehnal pomocný českobudějovický biskup Pavel Posád.

image:Image 54/source/orig/53403_zehnani-betelemu24-w06.jpg
Biskupství čekobudějovické

Více než dvě stovky postav zahrnuje tzv pašijový betlém v Bechyni na Táborsku, který je jediný svého druhu v Česku. Rodina řezbářů Šedinů na něm pracuje od roku 2016. Zatím stále není dokončený a počet postav ještě poroste. Betlému požehnal před nadcházejícími Velikonocemi pomocný českobudějovický biskup Pavel Posád.

Veřejnosti bude scénická expozice s více než dvěma stovkami postaviček, které vyřezávali z lipového dřeva ve své dílně otec Karel a syn Libor Šedinovi, k dispozici od soboty 23. března do neděle 3. listopadu denně od 10 do 17 hodin. Výstavu lze navštívit v Bechyni na adrese U Stadionu 356.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Půst a Velikonoce Život z víry

image:Image Nové srdce, nový život
Nové srdce, nový život Angelo Scarano