Biskupové se vydají za nemocnými

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace6. 2. 2023, 14.51

Na sobotu 11. února připadá Světový den nemocných, kdy církev slaví památku Panny Marie Lurdské. Biskupové pražské arcidiecéze si tento den připomínají návštěvou nemocných.

image:Image 24/source/orig/23426_20756_0_slupi.jpg
Arcibiskup Jan Graubner při návštěvě Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi

Už 17. ledna se do nemocnice Na Slupi na Novém Městě pražském vydal za nemocnými pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner. Ve středu 8. února pak pomocný biskup Mons. Zdenek Wasserbauer navštíví pacienty a personál Fakultní nemocnice Motol a následně i Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Ten samý den se vydá do Kladrub odsloužit mši svatou i emeritní biskup Karel Herbst. Ve čtvrtek 9. února navštíví psychiatrickou nemocnici v Praze-Bohnicích biskup Mons. Václav Malý, který ve zdejší kapli sv. Lazara odslouží mši svatou. Rovněž ve čtvrtek se vydá do Hospicu v Čerčanech odsloužit bohoslužbu pro nemocné i generální vikář pražského arcibiskupství Mons. Jan Balík.

Poselství papeže Františka k letošnímu dni nemocných zde

Biskupové

image:Image Umlčený biskup