Bohoslužba za vlast v katedrále s vystavenými korunovačními klenoty

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace13. 1. 2023, 12.38

Srdečně zveme do pražské katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde se v neděli 22. ledna v 10 hodin koná Bohoslužba za vlast. Celebruje a káže pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner, během mše budou v transeptu katedrály umístěny korunovační klenoty a u oltáře vystavena lebka sv. Václava. Bohoslužbu zakončí modlitba za vlast, zpěv státní hymny a svatováclavského chorálu. Mši svatou bude přenášet živě i Česká televize na programu ČT2.

image:Image 23/source/orig/22420_svatovaclavska-koruna.jpg
Foto: František Ingr/Člověk a Víra

Vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením doporučujeme přijít včas, katedrála bude otevřena již od 8.45. Předpokládáme, že poslední návštěvník bude vpuštěn nejpozději v 9.50, ovšem v případě, že bude kapacita již naplněna, bude katedrála uzavřena dříve.

Liturgie a bohoslužby Předseda ČBK

image:Image Stvořeni k lásce