Budova bývalé školy v Pellicově ulici bude sloužit těm nejpotřebnějším

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace16. 12. 2022, 11.15

Krásným příkladem pomoci bezdomovcům, neúplným rodinám, sociálně slabým členům menšin, a dalším skupinám, které v současné době prožívají těžké období, je aktuální krok brněnského biskupství.

image:Image 21/source/orig/20958_brno-katedrala.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Vedení brněnské diecéze se rozhodlo vyjít vstříc prosbám organizací, které se starají o znevýhodněné spoluobčany, a poskytne jim za symbolické nájemné chátrající budovu bývalé školy na Pellicově ulici, která čeká na povolení kompletní rekonstrukce. Po dobu, kdy by budova nebyla jinak využita tak bude moci sloužit těm nejpotřebnějším.

Projekt rekonstrukce budovy, která je ve vlastnictví Biskupství brněnského, je součástí aktivit církve potřebných pro zajištění financování jejích charitativních a duchovních aktivit i v období, kdy dojde k plné odluce církve od státu a na její provoz již nepůjdou žádné prostředky ze státního rozpočtu. Již v roce 2030 přestane být vyplácen státní příspěvek na církevní činnost, a tak jsou všechny diecéze nuceny si zajistit ve financování plnou soběstačnost.

Tisková zpráva ZDE

Pomoc uprchlíkům Charita

image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Korunka k Nejdražšší Krvi našeho Pána Ježíše Krista a jiné modlitby