Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Charita pomůže Haiti postiženému povodněmi

Autor: Marek Navrátil Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace7. 6. 2023, 10.46
TiskTisk

Záplavy, které o víkendu postihly Haiti, si aktuálně vyžádaly desítky mrtvých a tisíce vysídlených. Arcidiecézní charita Olomouc (dále jen ACHO) trvale pomáhá v oblastech Baie de Henne a Gonaives, které jsou touto katastrofou také postiženy. ACHO žádá veřejnost o podporu finanční sbírky, ze které bude moci pomoc financovat.

image:Image 33/source/orig/32952_24397_0_230607-acho-povodne-haiti-1.jpg

Víkendové deště způsobily rozsáhlé povodně a sesuvy půdy v sedmi z deseti departementů země. Podle OSN bylo postiženo 37 000 lidí a 13 400 lidí bylo vysídleno. Zvláště těžce bylo zasaženo město Léogane, kde tři rozvodněné řeky způsobily rozsáhlé škody a ztráty na životech.

Záplavy způsobily rozsáhlé materiální škody a obyvatelé naléhavě potřebují jídlo, pitnou vodu a léky. Situace je umocněna vleklou humanitární a politickou krizí na Haiti a nynější příchod hurikánové sezóny ji ještě více komplikuje.

Postižené oblasti zahrnují i oblast Baie de Henne, kde ACHO realizuje humanitární projekty, zejména Adopci na dálku, Daruj střechu nad hlavou a Podpora komunit.

„Jsme v telefonickém kontaktu s místním knězem. Je to P. Phechner Julmisse právě z vesnice Baie de Henne. Přes tohoto kněze jsme organizovali i předcházející formy pomoci a ujímá se pomoci v regionu i nyní“, komentuje situace Roman Musil, koordinátor projektů ACHO na Haiti. „Budeme se nyní snažit shromáždit finanční prostředky, za které by on následně zajistil potřebný materiál a organizoval jeho distribuci“.

ACHO se tímto obrací na veřejnost se žádostí a podporu finanční sbírky. Ta probíhá na bankovním účtu 43-9935450227/0100. Charita předem děkuje za jakýkoli dar, který spolu s ostatními může znamenat smysluplnou pomoc v nejchudší zemi severní polokoule, nyní ještě souženou touto katastrofou.

Z posledních informací vyplývá, že v následujících dnech bude třeba obyvatelům nejprve zajistit rýži, která je v oblasti dostupná. Vyřeší se tím problém se zničenými potravinami. Vedle toho je nutné nakoupit více základního zdravotnického materiálu, protože řada lidí bylo při samotných povodních nebo při odklízení jejích následků poraněno. Po této první fázi pomoci přijde na řadu podpora místních lidí zajištěním nářadí pro obnovu poničených obydlí a polí včetně pořízení sazenic a semen.

Focusy

Charita

Mohlo by vás zajímat

image:Image Krátký rozhovor v pastoraci a poradenství
Krátký rozhovor v pastoraci a poradenství Timm H. Lohse
Cena: 204 Kč
image:Image Domácí násilí
Domácí násilí Libor Botek, Jiřina Navrátilová, Lucie Paprsteinová
Cena: 116 Kč
image:Image Je to náš příběh
Je to náš příběh Pavel Hošek
Cena: 224 Kč
image:Image Slovník biblické ikonografie
Slovník biblické ikonografie Jan Royt
Cena: 338 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou