Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Charita vypravuje kamion na východ Ukrajiny

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace15. 9. 2023, 12.28
TiskTisk

V pátek 15. září 2023 vyráží z Olomouce na Ukrajinu další kamion, který pojede nejprve do Kolomyje a následně až do Záporoží. Arcidiecézní charita Olomouc, která takto využívá kooperace Karitas Kolomyja a Karitas Mariupol takto pomůže nejen s dodávkou potřebného materiálu, ale také s logistikou.

image:Image 41/source/orig/40987_26996_0_220310-acho-ukrajina-1.jpg

Kamion byl nejprve z části naložen Diecézní charitou Brno. Zejména šlo o zdravotnický materiál, jako např. zdravotní návštěvnické pláště, respirátory, roušky, ochranné štíty a rukavice. Arcidiecézní charita Olomouc v pátek do kamionu dodá 5 palet dalšího materiálu a vybavení. Půjde o nemocniční postele s matracemi, ale také kompenzační pomůcky, hlavně vozíky, chodítka či klozetová křesla.

Polovina nákladu bude na Ukrajině vyložena v Karitas Kolomyja, která zabezpečí další distribuci v místních pomáhajících organizacích.

V Kolomyji kamion následně opět naloží materiálem do plné nákladní kapacity. Podle posledních zpráv půjde o jídlo, instantní polévky, pitnou vodou a hygienické prostředky. Takto doložený kamion bude směřovat dále na východ do Záporoží, kde se nákladu ujme Charita Mariupol. Ta bude zabezpečovat další distribuci v lokalitách, kde pomáhá. Konečnými příjemci budou potřební a zdravotní střediska, které se v Záporožské oblasti na Charitu Mariupol aktuálně obrací s žádostí o pomoc.


Focusy

Válka na Ukrajině Charita

Mohlo by vás zajímat

image:Image Matteo Ricci - jezuita v Číně
Matteo Ricci - jezuita v Číně Giulio Andreotti
Cena: 108 Kč
image:Image Katedrála sv. Víta,  Václava a Vojtěcha
Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha Jiří Kuthan, Jan Royt
Cena: 269 Kč
image:Image Kralický Nový zákon z roku 1601
Kralický Nový zákon z roku 1601 Robert Dittmenn
Cena: 782 Kč
image:Image Svatý Václav
Svatý Václav Vratislav Vaníček
Cena: 70 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou