COMECE zve na panelovou diskusi o víře a sociální angažovanosti na Světových dnech mládeže

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 7. 2023, 9.45

Během Světových dnů mládeže v Lisabonu proběhne ve čtvrtek 3. srpna 2023 od 14.30 do 16.30 panelová diskuse s názvem Křesťanská svědectví o víře a sociální angažovanosti v aule Ordem dos Contabilistas Certificados (OCC). Diskusi pořádá síť delegátů mládeže při Komisi biskupských konferencí Evropské unie (COMECE Youth net). Tato událost je jedinečnou příležitostí znovu objevit, jak se mohou mladí křesťané zapojit do politického, společenského i kulturního života v Evropě i ve světě.

image:Image 38/source/orig/37490_krestanska-svedectvi-o-vire-a-socialni-angazovanosti.png

Vystoupí řečníci z různých oborů, zemí a věkových skupin a promluví o výzvách, jak žít svou víru a povolání v profesním i osobním životě křesťana. Panelovou diskusi zahájí Mons. Antoine Hérouard, první místopředseda COMECE a dijonský arcibiskup, a dále promluví:

Lídia Pereira, poslankyně Evropského parlamentu (Portugalsko);

Isabel Jonet, prezidentka Banco Alimentar (Portugalsko);

Tadeusz Syka, filmový režisér (Polsko);

Carlos João Diogo, projektový manažer společnosti Critical Software (Portugalsko).

Tato akce proběhne v rámci tzv. Festivalu mladých (Youth festival), který nabízí více než 480 událostí. Akce je otevřena všem účastníkům Světových dnů mládeže, není třeba se registrovat.

COMECE Youth Net je síť delegátů mládeže, která působí jako poradní orgán Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). Více informací o COMECE Youth Net zde.

Světové dny mládeže Mladí v církvi Církev a společnost

image:Image Dává Bůh smysl?
Dává Bůh smysl? Timothy Keller
image:Image Rozhovory pod věží