Skončilo 78. plenární zasedání České biskupské konference

Dne 6.10.2009 se konalo v Praze 78. plenární zasedání České biskupské konference, na kterém se především zhodnotily průběh, výsledky a plody návštěvy Svatého Otce Benedikta XVI. do České republiky. Účastníci schválili Prohlášení českých a moravských biskupů k apoštolské cestě Svatého Otce Benedikta XVI. do České republiky obsahující hodnocení a poděkování všem účastníkům a organizátorům této mimořádné události. Povzbuzení k tomu, aby plody návštěvy Svatého otce v nás rostly, vyjádřili biskupové v pastýřském listu.
Publikováno: 7. 10. 2009 18:30

Praha: ČBK také reagovala na Usnesení Evropského parlamentu ze dne 17. září 2009 o litevském zákonu na ochranu nezletilých osob před škodlivým vlivem zveřejňovaných informací.Obsahem dalšího jednání ČBK byly rovněž body týkající se některých organizačních, liturgických a pastoračních otázek.

Byly schváleny také Národní Stanovy Papežských misijních děl v ČR, které aplikují celosvětové stanovy PMD na naše podmínky.

Biskup František Lobkowicz krátce informoval o plenárním zasedání CCEE v Paříži, které proběhlo ve dnech 1.-4.10.2009 v Paříži.

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem na měsíc říjen 2022

Modleme se za představitele Ruské federace, aby zastavili spirálu násilí a smrti na Ukrajině, i za představitele Ukrajiny, aby zůstali otevřeni seriózním návrhům na mír.
05.10.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc říjen 2022

Modleme se, aby církev, věrná evangeliu a odvážná při jeho ohlašování, byla místem solidarity, bratrství a otevřenosti a stále více žila v atmosféře synodality.
03.10.2022

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022